Zpět na » Synot liga » Baník Ostrava - SIAD Most 5:2 (1:2)

Synot liga - Baník Ostrava - SIAD Most 5:2 (1:2)

0

11.08. - Sedm branek, tři červené karty, strhující závěr, bouřlivá atmosféra - to vše bylo k vidění na ostravských Bazalech. Pro domácí se utkání z mnoha pohledů nevyvíjelo dobře, ale nakonec vyhráli o tři branky.

Oproti utkání na Bohemians udělal kouč Večeřa jedinou změnu. Místo Metelky nastoupil uzdravený Marek. Most opět nastoupil s řadou cizinců.

Kapitán Ostravanů Martin Lukeš hrál svůj dvoustý ligový zápas. Bohužel pro něj skončil nešťastně, protože musel už v prvním poločase opustit hřiště po nešetrném zákroku jednoho z mosteckých fotbalistů.

Baník Ostrava se podle předpokladů od počátku snažil tvořit hru. Vytvořil si uzemní převahu, měl šance, které však moc mosteckou bránu neohrožovaly.

Dvacátá minuta byla pro Ostravany nešťastnou. Nejprve rozhodčí přehlédli ruku mosteckého hráče v pokutovém území a poté z následného brejku vypálil asi z dvaceti metrů Pilař a hosté vedli. Pár sekund po rozehrání pak pro zranění opustil hřiště Lukeš.

To Baník zkolilo a následujících deset minut byl jako opařený. Přesto se mu podařilo vstřelit vyrovnávající branku. Perfektní centr Svěrkoše zužitkoval hlavou Metelka. Za minutu ale Most znovu vedl. Rychlý Oboya přesprintoval Cigánka, naservíroval míč Toleskimu a bylo to 1:2.

Ostravští fanoušci hnali i za nepříznivého stavu svůj tým například mexickými vlnami, ale hráči Baníku nebyli schopni vymyslet kloudnou akci.

V závěru poločasu se nechal zbytečně vyloučit Toleski, když po odpískání napálil míč do ostravské sítě, za což viděl druhou žlutou kartu v zápase.

Do druhé půle vstoupili Ostravští s pokusem o ofenzivu. Ta byla zpočátku marná. Ovšem v 60. minutě vybojoval Magera zdánlivě ztracený míč na Svěrkoše, toho v pokutovém území zfauloval Hainault a kopala se penalta. Sám postižený ji proměnil. Když však šel Svěrkoš pro míč, strčil do něj Procházka a ostravskému útočníkovi trvalo asi pět minut než se znovu mohl aktivně zapojit do hry.

Most se za každou cenou snažil udržet remízu. Hráči Mostu zdržovali s rozehrávkou a poléhavali. Ostravské publikum je za to až do konce "odměňovalo" pískotem. Naopak své miláčky neustále povzbuzovalo.

V 66. minutě rozhodčí Adam vyloučil Ĺ kodu a Svěrkoše. Svěrkoš se totiž po nevybíravém zákroku Ĺ kody ještě na zemi zaklesl do mosteckého záložníka a rozhodčí oba po vzájemné potyčce vykázal do sprch.

Hrdinou utkání se stal Róbert Zeher. V 86. minutě se před hranici pokutového území uvolnil a křižnou střelou dal rozhodující branku. To hosty zlomilo. Baník pak přidal ještě dvě branky a zápas se na Bazalech dohrával za obrovské euforie fanoušků.

Baník Ostrava - SIAD Most

Branky: 32. F. Metelka , 60. V. Svěrkoš (pen.) , 86. R. Zeher , 89. R. Zeher , 90. D. Bystroň - 21. T. Pilař , 33. G. Toleski

Rozhodčí: Adam - Chytil , Kubáň. ŽK: T. Marek - G. Toleski , P. Oboya , A. Hainault , J. Procházka , A. Da Silva , B. Webster. ČK: V. Svěrkoš - G. Toleski , J. Ĺ koda

Baník: Vašek - Řezník, Ciganek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Marek, Lukeš (23. Metelka), Mišinský (55. Zeher) - Svěrkoš, Magera.
Most: Acevski - Loos, Hainault, Procházka, Jamrich - da Silva, Ĺ koda, Pilař (77. Bogdanov), Oboya (69. V. Mendy) - A. Mendy, Toleski.

Diváci: 13 346