Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

Synot liga - Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

0

05.08. - První velké překvapení zažila Gambrinus liga. Mladá Boleslav nestačila na nováčka soutěže Viktorii Žižkov a prohrála 0:1. Přitom nepřesvědčila hrou a dá se říct, že hosté zvítězili zaslouženě

Hosté ze Žižkova se obávali, zda nastoupí Luděk Stracený, který měl v minulých dnech otřes mozku. Nakonec nastoupil v základní sestavě.

Do první šance se ale dostala Mladá Boleslav. Perfektní centr Táborského našel Voříška, ten však hlavou mířil pouze do blokujícího obránce.

Postupně se domácí dostávali do útlumu a fotbalovějším dojmem působili Pražané. V 16. minutě se do vyložené příležitosti dostal hostující útočník Ĺ vancara, ale jeho střelu stačil zblokovat boleslavský Rolko.

Žižkov byl lepší asi do třicáté minuty. V ní zahrozil domácí Táborský, když si perfektně zpracoval míč na prsa a střelu otřel o hostující břevno.

Do konce poločasu byla hra vyrovnaná. Spíše na sebe svými chybami upozornili rozhodčí. Pomezní Pokorný dvakrát domácím odmával neexistující ofsajd a hlavní sudí Makovička zas odpustil domácím penaltu. Naopak hostující Ĺ vancara dostal žlutou kartu za simulování.

Druhý poločas začali lépe hosté. Boleslavští působili nervózním dojmem a jejich kombinace často vázla. I přesto si Žižkovští nedokázali vytvořit souvislejší tlak či vyložené šance.

Postupem času se začali i domácí dostávat do hry a v 66. minutě Hrdlička připravil pozici pro Kalinu, který vnějším nártem jen těsně minul hostující branku.

V 86. minutě přišlo první varování pro hosty. Kalod utíkal sám na Millera, ale těsně minul. V 87. minutě pak domácí fanoušci zažili šok. Krásná rána Moughfira z dvaceti metrů zapadla za Millerova záda. Domácí brankář si stačil na míč už jen sáhnout.

Poté se zranil pomezní Pokorný, kterého vystřídal Adam. Hlavní rozhodčí Makovička pak nastavil sedm minut. Ani to už Boleslavi nepomohlo a prohrála 0:1.

Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)