Zpět na » Synot liga » 1. FC Slovácko - FC Baník Sokolov 1:0 (0:0)

Synot liga - 1. FC Slovácko - FC Baník Sokolov 1:0 (0:0)

0

05.08. - Po dvougólové remíze Jihlavy s HFK, prohře Dukly s Opavou a vysoké výhře Hlučínských s Bohemians Praha (Střížkov) 4:1, se v Uherském Hradišti odehrál poslední zápas sobotního druholigového menu.

Domácí fotbalisté k němu nastoupili v podobné sestavě, v jaké hráli svůj poslední přípravný zápas se Zlínem – jen Vrbu nahradil v základní sestavě Ĺ imáček a zraněného Slobodu, který utrpěl v zápase se Zlínem výron v kotníku, nahradil Chmelíček. Mimoto chyběli domácím zraněný Fischer (zánět v koleni) a hlavně stříbrný reprezentant do dvaceti let – Lukáš Kubáň, který zvažuje nabídku španělského nováčka Primera Division Unión Deportiva Almería.

Domácí se už od úvodního hvizdu do svého soupeře zakousli, pozorná obrana a aktivní presink sokolovských fotbalistů ale dělal domácím problémy v rozehrávce a tak jediné šance vznikaly ze střel z odražených míčů, kdy se dvakrát pokoušel hostujícího brankáře překonat Görner, ani jednou však mezi tyče nemířil. Hosté hrozili hlavně po chybách v rozehrávce nebo ze standardních situací, ani oni však nedokázali míč do branky dopravit. Zřejmě největší šanci hostům daroval špatným odhadem brankář Marek, když jej překvapil padající míč odražený od břevna před branku, ani tohoto zaváhání ale hosté nevyužili když Jiráčkovu dorážku zastavil na brankové čáře Ineman. V jedné z posledních akcí první půle Racko prošel po pravé straně, přihrál po zemi, hostující brankář míč minul a ten směřoval k nohám naběhnuvšího Ĺ ultése, kterému stačilo jen dorazit míč do prázdné branky. K překvapení všech ale míč z jeho kopačky přešel i břevno a domácí útočník mohl místo radosti jen klesnout na kolena a zpytovat svědomí.
První půle tak sice přinesla hezký fotbal i kombinace ve středu pole, ale žádné branky. Hosté svého soupeře drželi z dostřelu a jejich obrana bez obtíží sbírala většinu centrovaných míčů. Sami ale hrozili jen sporadicky a do šancí se dostávali hlavně díky napadání, brejkům a chybám soupeře.

Druhá půle přinesla méně bojovnosti a více nepřesností a upracovanosti, nadruhou stranu ale paradoxně mnohem více šancí. Střeleckou chuť měl hlavně domácí Görner, který sám vyslal na Kubáskovu branku asi 5 střel ze střední vzdálenosti, bohužel pro domácí všechny pokusy domácího záložníka mířily těsně vedle. Ve čtvrté minutě druhé půle se domácím povedla krásná akce – po narážečce ve středu pole se Racko probil mezi dva bránící hráče, prošel až do pokutového území a nekompromisně zakončil – 1:0.
Hosté se po obdržené brance snažili převzít iniciativu, ale to se jim vedlo jen pár minut,
kdy si vytvořili menší tlak, pak ale opět zabrali domácí a hra se opět vrátila do původního scénáře, kdy domácí drželi míč, snažili se kombinovat a hosté napadali a vyráželi do brejků.
S přibývajícím časem se hra hostů čím dál více otevírala a vytvářel se prostor pro průniky domácích – hlavně domácí Racko dělal hostům velké problémy. Když už se zdálo, že domácí drží otěže zápasu pevně ve svých rukou, málem udeřili hosté. Frohna se na pravé straně uvolnil a jeho křížná střela jen těsně minula Markovu levou tyč. V samém závěru hráli už hosté vabank a hra dostala rychlý spád. Sokolovští se snažili pronikat po křídlech, ale svou vlastní nepřesností kazili rodící se akce, na druhé straně domácí zápasili s koncovkou.
Už v nastaveném čase málem zavinil ztrátu bodů nejzkušenější hráč domácích, kapitán Němčický, když zřejmě podcenil souboj s jedním z hostujících hráčů, ztratil míč a hosté se řítili do otevřené domácí obrany. Naštěstí pro ně se ale sokolovským hráčům nepodařilo tohoto zaváhání využít a chvíli nato hlavní rozhodčí Drábek zápas ukončil. Slovácko tedy vyválčilo první tři body v druhé lize.

Vítězství to bylo zřejmě zasloužené, ale domácí se na něj hodně nadřeli. Sokolov svou hrou ukázal, že by mohl hrát důležitou roli v boji o čelo tabulky, protože svou kůži dnes nedal lacino a svou defenzivou a napadáním hodně komplikoval Slovácku cestu za třemi body, což by mohlo dělat problémy i dalším aspirantům na postupové příčky.

Ohlasy trenérů po zápase :
Boris Kočí (Sokolov): Řekl bych, že domácí byli o ten gól šťastnější, kdybychom byli víc odvážní směrem dopředu a dokázali využít některých brejkových situací, mohli jsme je ještě více potrápit. Co mně mrzí je, že jsem hráče upozorňoval na to, že když jsme „přežili“ poločas, musíme si dát pozor na nějakou chybu v obraně. Tu jsme ale hned v páté minutě druhé půle udělali, lehce se tam hráči Slovácka dostali a zápas touto situací rozhodli. I po této gólové situaci jsme se nevzdali a snažili se zápas zvrátit. Samozřejmě, i domácí měli šance, každopádně si myslím že jsme přispěli ke kvalitě utkání.

Pavel Malura (Slovácko): Myslím, že jsme šli v tomto zápase za vítězstvím sebevědomě a trpělivě, i když námi docela otřásla ta situace ve 43. minutě, kdy jsme neproměnili šanci, která se zdá až neuvěřitelná. Důležité je, že to mužstvo nezlomilo, naopak do druhé půle nastoupilo a podařilo se hned v úvodu vstřelit branku a pak se dá říct, že i když v závěru převládala únava, soupeře jsme už do žádné větší šance nepustili a utkání dohráli na 1:0. To utkání jsme chtěli hlavně hrát s nulou, což se nám podařilo. Myslím si, že jsme hráli pohledný fotbal a k tomu určitě přispělo i mužstvo Sokolova, které tady hrálo dobře a potvrdilo ty výkony z minulé sezony.

1. FC Slovácko - FC Baník Sokolov 1:0 (0:0)