Zpět na » Synot liga » To nej z 12. kola Gambrinus ligy

Synot liga - To nej z 12. kola Gambrinus ligy

To nej z 12. kola Gambrinus ligy © - František Straka má obrovskou radost

0

06.11. - Gambrinus liga pokračovala dvanáctým kolem. Volili jsme sestavu, tým, hráče, překvapení, debakl a zajímavost kola.

Sestava kola: Baránek (Zlín) - Šmejkal (Plzeň), Řepka (Sparta), Horejš (České Budějovice), Kropík (Žižkov) - Volešák (Slavia), Černý (České Budějovice), Střeštík (Brno), Polách (Brno) - Kulič (Sparta), Žůrek (Zlín)

Tým kola: Dynamo České Budějovice

Hráči Českých Budějovic se výborně připravili na do té doby třetí celek tabulky a od první minuty diktovali tempo zápasu. Po šesti minutách vedli nad Baníkem Ostrava o dva góly a nakonec poměrně snadně došli ke konečné výhře 3:0. Defenziva pak v druhém poločase působila jistým dojmem.

Hráč kola: Marek Kulič
Sparťanský útočník se zatím na podzim hledal. V Mostě se mu ale utkání mimořádně povedlo a ke skvělému výkonu přidal dva góly, kterými potopil Severočechy. K hattricku daleko neměl, ale to, že se mu nepovedl, se ho určitě vůbec nemrzelo.

Překvapení kola: Výhra Zlína v Boleslavi
Trápící se Tescoma Zlín nečekaně vyhrála na hřišti Mladé Boleslavi. Domácí byli lepším týmem, zahodili spoustu šancí, ale branku nedali, a tak logicky vyhrát nemohli. Zlín své těsně vedení uhlídal a po čtyřech utkáních si konečně připisuje na své konto hned tři body.

Debakl kola: Most - Sparta 0:5
Kdo čekal, že Most potrápí Spartu, se pořádně mýlil. Sparta předvedla brilantní výkon a svou hrou mostecké fotbalisty téměř k ničemu nepustila. Ofenzivní síla Pražanů dokonale zbourala obrannou snahu domácích a vstřelila ji pět gólů. Sparta vyhrála nad Mostem 5:0 už na jaře, to se však hrálo na Letné.

Zajímavost kola: Bez remízy
Každé utkání dvanáctého kola Gambrinus ligy mělo svého vítěze. Zajímavostí také je, že čtyři zápasy vyhráli domácí a čtyři hosté. Doma zvítězila Slavia, Žižkov, Budějovice a Brno, venku pak Zlín, Plzeň, Sparta a Liberec.