Zpět na » Synot liga » Kladno - Žižkov 3:2 (2:1)

Synot liga - Kladno - Žižkov 3:2 (2:1)

0

19.08. - Fotbalisté Kladna poprvé v ročníku vyhráli. Podařilo se jim porazit celek Žižkova, který opět inkasoval poměrně dost branek. Oba týmy mají tak po třech zápasech shodně tři body.

Domácí Kladno vstupovalo do zápasu s tím, že chce konečně bodovat. Viktoria Žižkov zase chtěla napravit domácí zaváhání s Brnem.

Po prvním oťukávání se do první šance probili hosté, ale z trestného kopu se ve slibné šanci neprosadili. Domácí pak měli o chvíli později dva rohy, ovšem ani z nich branka nepadla.

Ve 14. minutě se poprvé měnilo skóre. Hoffmann nacentroval do pokutového území, kam si naběhl Jeslínek, který překonal Pařízka. Kladenské fotbalisty gól povzbudil a zatlačili hosty do defenzivy.

Přesto se Žižkov v 30. minutě prosadil. Autorem branky byl Bukač, když střelou asi z dvaceti metrů překonal domácícho brankáře Pavĺíka. Kladno to ale nezlomilo a o dvě minuty později znovu vedlo. Killar poslal dlouhý míč až za obranu hostí, tam číhal Jeslínek, který tvrdou střelou propálil Pařízka. Byl to jeho druhý zásah v utkání.

První půle se musela divákům líbit. Hrál se pěkný fotbal a navíc domácí vedli 2:1.

Po změně stran se fotbalisté Kladna snažili vstřelit třetí branku. Po jejich aktivní hře se jim to v 85. minutě podařilo zásluhou Cigánka.

Poté se domácí začali soustředit na obranu a vyčkávali, s čím přijdou hosté. A v 70. minutě Žižkov snížil. Po rohovém kopu se k míči dostal Kučera, který parádní dělovkou nedal Pavlíkovi šanci.

Hosté se pokoušeli o vyrovnání, ale stejně jako v předchozím zápase s Brnem prohráli o gól. Kladno získalo tři body, čímž se bodově dotáhlo právě na Žižkov.

SK Kladno - Viktoria Žižkov 3:2 (2:1)

Branky: 14., 32. Jeslínek, 58. Cigánek - 30. Bukač, 70. Kučera

Rozhodčí: Racek - Goňa, Dobrovolný. ŽK: Labant, Procházka, Stracený, Novotný.

Kladno: Pavlík - Hoffmann, Killar, Farbák, Čáp - Dočkal (71. Zoubele), Gecov, Szabo, Cigánek - Ĺ ilhan (55. Zachariáš), Jeslínek (90. Beneš)

Žižkov: Pařízek - Labant, Ĺ ťastný (46. Jambor), Besta , Kučera - Stracený (59. da Silva), Procházka (74. Bažík), Kušnír, Novotný - Ĺ vancara, Bukač

Diváci: 2 250