Zpět na » Synot liga » Jihlavu porazil její bývalý hráč

Synot liga - Jihlavu porazil její bývalý hráč

0

19.08. - V Jihlavě teď asi hodně litují odchodu Iva Svobody. Ten zamířil z Vysočiny do Hradce Králové. Tyto dva týmy se utkaly hned ve třetím kole a exjihlavský útočník v něm hrál hlavní roli.

Ač hostující trenér Luboš Zákostelský před zápasem v médiích varoval před bývalým hráčem Jihlavy, hráči si jeho slova k srdci nevzali. Exjihlavský hráč jim totiž vstřelil branku hned v první minutě. To jihlavská obrana zaváhala poprvé a Svoboda byl nekompromisní a poslal Hradec do vedení.

Rázem tedy vzaly za své Jihlavské cíle vycházet z kvalitní defenzivy. Vysočina však byla nucena ustoupit do defenzivy díky aktivitě Východočechů. Na druhý gól tak fanoušci nečekali dlouho. A byl to znovu kdo jiný než Ivo Svoboda, který na hranici ofsajdu v 26. minutě překonal Tulise po druhé. O minutu později mohl vsítit hattrick, ale tentokrát si na Tulise nepřišel.

Do konce prvního poločasu byl Hradec jasně lepší a mohl přidat i další góly. Nejprve dvě minuty před koncem mířil těsně vedle Pavel Černý. A ve 45. minutě zahodil svou druhou šanci na hattrick Ivo Svoboda. Poločas tak vyhráli domácí zaslouženě 2:0.

Hradec začal druhou půli aktivitou, vstřelil dokonce gól, ale ten hlavní rozhodčí Dagmar Damková neuznala. Tulis byl podle ní faulován, a tak se pokračovalo za stejného stavu 2:0. Votroci ač vedli, tak Vysočinu tlačili a připisovali si další neproměněné šance. V 58. minutě poslal pěkný centr na hlavu Boušky Rezek, Bouška však trestuhodně netrefil branku.

Muži zápasu – Ivu Svobodovi dnes nebylo přáno vsítit hattrick. Jeho tvrdá střela z 86. minuty jen těsně minula roh jihlavské branky. Přesto má za sebou hradecký útočník nejlepší vystoupení v novém působišti. V závěru se zápas jen dohrával a Hradec si s přehledem pohlídal vítězství.

V tabulce tak má stále jako jediný plný počet bodů a s přehledem vede. Jihlava má na svém kontě čtyři body, což je na klub z Vysočiny určitě málo.

Hradec Králové – Jihlava 2:0 (2:0)
Branky: 1. a 26. Svoboda ŽK: Faldyna, Drga. Rozhodčí: Damková - Peřina, Vysloužil. Diváků: 2740
Hradec Králové: Lindr - Vít, Wozniak, Pospíšil - Rezek (69. Gavula), Bouška (76. Kaplan), Černý (81. Přibyl) , Karal, Ĺ merda - Vodehnal, Svoboda
Jihlava: Tulis – Bartoš, Gebreselassie, Ĺ edivý, Drga - Veselý, Lovětínský, Vácha, Mezlík - Faldyna (60. Rabušic), Simr