Zpět na » Synot liga » Jablonec - Liberec 1:2 (0:2)

Synot liga - Jablonec - Liberec 1:2 (0:2)

Jablonec - Liberec 1:2 (0:2) © -

0

05.11. - Slovan Liberec opět pod trenérem Škorpilem uspěl a zvítězil v Jablonci. Oba liberecké góly padly v prvním poločase, Jablonec stačil v druhé půli už jen snížit.

Před tímto duelem měli oba trenéři svých klubů na svém kontě jednu výhru a jednu remízu. Jablonecký František Komňacký i liberecký Ladislav Škorpil chtěli pokračovat v úspěšných výsledcích.

Úvod utkání patřil domácím fotbalistům, kteří drželi míč častěji na svých kopačkách a snažili se různými kombinacemi probít před libereckou branku. Dostali se však pouze k několika rohům.

Po čtvrhodině začal hru Liberec vyrovnávat a prvním varováním pro Jablonec byla Nezmarova šance. Domácí Fukal při ní zachránil Jablonec. V 19. minutě už ale Slovan vedl. Autorem branky se stal Blažek, který nastoupil teprve ke druhému podzimnímu utkání.

Poté převzali iniciativu hosté a byli to oni, kteří hrozili nebepečnými průniky. Snaha Liberce byla korunována po půlhodině hry. Po rohovém kopu Papouška domácí Klapka pouze přizvedl míč k Nezmarovi a ten hlavou rozvlnil jabloneckou síť podruhé.

V závěru půle se k šanci dostali také domácí, ale Klapka těsně minul míč a do šaten se šlo za dvoubrankového vedení hostů.

Po změně stran hra trochu uvadla a diváci sledovali řadu nepřesností na obou stranách. Domácí se pokoušeli o ohrožení liberecké branky, ovšem obrana Liberce pracovala spolehlivě.

Domácí kontaktní gól přišel v 61. minutě. Zelenka zpětnou přihrávkou našel Svátka, který přízemní střelou snížil na 1:2. Vstřelená branka domácí velmi povzbudila a od té doby byli lepším týmem. Jablonečtí fotbalisté bušili do liberecké obrany a v 80. minutě nebezpečná střela z třiceti metrů vystrašila domácího brankáře Zlámala.

Liberecký Slovan už poté do vážnější šance domácí nepustil a pod koučem Škorpilem dál stoupají tabulkou. Naopak kouč Komňacký musel snést první porážku. Severočeské derby tedy lépe zvládl Liberec.

FK Jablonec 97 - Slovan Liberec 1:2 (0:2)

Branky: 61. Svátek - 19. Blažek, 30. Nezmar

Rozhodčí: Franěk - Kordula, Handlíř. ŽK: Krejčí, Valenta

Jablonec: M. Špit - J. Flachbart , M. Fukal , J. Homola , J. Krejčí - M. Baranek , P. Eliáš (37. J. Svátek ), L. Loučka , A. Hloušek - F. Klapka (72. J. Valenta ), L. Zelenka

Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár , P. Košťál , A. Petrouš , T. Janů - T. Frejlach (67. J. Dohnálek ), J. Bílek , I. Hodúr (84. R. Bejbl ), P. Papoušek - J. Blažek (77. F. Dort ), J. Nezmar

Diváci: 3 925