Zpět na » Synot liga » Rakousko - Česká republika 1:1 (0:1)

Synot liga - Rakousko - Česká republika 1:1 (0:1)

0

22.08. - Česká reprezentace remizovala ve svém přípravném zápase na kvalifikaci ME na půdě Rakouska 1:1. Češi měli možná více ze hry, ale Rakušané srovnali z ojedinělé akce v druhé půli. Jedinou naší branku vsítil Koller.

Česká republika nastoupila do tohoto zápasu s poměrně silnou základní sestavou. Kouč Brückner samozřejmě využil všech šest střídání, které měl k dispozici.

Češi vstoupili do zápasu vyloženou šancí. Jarolím našel v pokutém území Baroše, jehož pohotovou střelu výborně zlikvidoval Manninger. Za tři minuty měli Češi další příležitost. Po Ujfalušiho centru trefil Baroš břevno.

Také Rakušané zlobili. Sám před brankářem Čechem se ocitl Mörz, ale branku přestřelil.

O chvíli později postihla Pitáka nepříjemná věc. Po zákroku jednoho z rakouských hráčů si přivodil zranění a musel být střídán. V 17. minutě tak místo něj na hřiště vyběhl Plašil.

Po úvodních minutách, které byly v režii našich hráčů, se hra začala vyrovnávat. V 30. minutě rakouský Kuljic hlavou vystrašil Čecha, který musel míč vyrazit.

V 33. minutě padla první branka zápasu. Jarolím našel ve vápně Kollera, který byl úplně volný a nejlepší střelec české a československé reprezentace všech dob poslal míč do sítě - 0:1. Česká reprezentace šla do šaten s těsným vedením.

Druhá půle začala hodně opatrně a hrálo se převážně ve středu hřiště. Většina akcí končila před hranicí pokutového území a střel na bránu bylo velmi málo. Aktivní byl hlavně Plašil, ale mnoho jeho přihrávek nenašlo správného adresáta.

V době, kdy to snad nikdo nečekal, Rakušané srovnali. Dlouhý pás z půlicí čáry se dostal za Zápotočného přímo k Harnikovi. Ten si míč zpracoval na prsou a dělovkou překonal Čecha. Míč zapadl do horního rohu.

Čeští reprezentanti se ještě snažili strhnou vedení na svoji stranu, ale šlo to těžko. Snad je Baroš se ocitl ve výhodné pozici, ale než si stačil zpracovat míč, ukopli mu ho obránci Rakouska.