Zpět na » Synot liga » První případ prasečí chřipky v české lize, onemocněl jí teplický Smejkal

Synot liga - První případ prasečí chřipky v české lize, onemocněl jí teplický Smejkal

První případ prasečí chřipky v české lize, onemocněl jí teplický Smejkal © Martin Kovařík - Michal Smejkal

0

Líbilo se

21.11. - Třiadvacetiletý hráč fotbalového mužstva FK Teplice Michal Smejkal se nakazil virem A(H1N1), známým pod pojmem prasečí či mexická chřipka. Agentuře Mediafax to v sobotu potvrdil ředitel severočeského klubu František Hrdlička.

Smejkal onemocněl v týdnu spolu s dalšími pěti hráči výběru Jiřího Plíška. Podle pátečních informací se fotbalisté nakazili jen sezonním virem chřipky, nicméně další lékařská vyšetření potvrdila nebezpečný virus A(H1N1).

"Smejkal onemocněl jako první a testy prokázaly nákazu prasečí chřipkou. Výsledky testů ostatních fotbalistů budou dostupné v neděli," řekl v sobotu Hrdlička. Hráči však byli se Smejkalem v kontaktu a je tedy možné, že se virus A(H1N1) potvrdí i u nich.

Pokud by byla chřipka prokázána i u dalších fotbalistů, musel by severočeský klub zavést určitá zdravotní opatření. Stále také není jisté, zda Severočeši nastoupí k pondělnímu ligovému zápasu s Olomoucí. O odklad utkání usilovaly Teplice již v pátek kvůli předpokládané sezonní chřipce, ředitel profesionální soutěže Ivo Lubas však odložení prozatím odmítl.

Prasečí chřipka je druh respiračního onemocnění, který se poprvé objevil v březnu roku 2009 v Mexiku. Nákaza je šířena chřipkovým virem kmene A(H1N1), přičemž virus obsahuje geny lidské, ptačí a prasečí chřipky. Mezi symptomy nemoci patří teplota nad 39 stupňů, častý kašel, bolesti hlavy a svalů, rýma, zánět krku, slabost a únava. Přenos je kapénkový (z nosu a úst), ale i přímým dotykem. Inkubační doba onemocnění činí jeden den až osm dní.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Fingon - 23.11. Odpovědět

Smajlík 3

Fingon
Fingon - 23.11. Odpovědět

Prase jedno

Fingon
wasa - 23.11. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní večer velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://stape.blog.cz/

wasa

ať se rychle uzdraví Smajlík 11

slavista

Doufam, že se z toho brzy dostane ;)

Baniček
RQ77 - 21.11. Odpovědět

Smajlík 11 preju brzke uzdraveni

RQ77

Taky :-)

Banik pičo
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články