Zpět na » Synot liga » VIDEO Slavia - Ajax 2:1

Synot liga - VIDEO Slavia - Ajax 2:1

0

29.08. - Pár minut po skončení zápasu třetího předkola Ligy mistů mezi Slavií a Ajaxem Vám přinášíme videosestřih, který vejde v historii české klubové kopané. Poprvé bude základní část Ligy mistrů hrát jiný český tým než Sparta!

Dlouho předlouho trvalo, než se některý z českýchtýmů mimo Sparty probojoval konečně do základní fázeLigy mistrů. Pětkrát hráči Slavie, Liberce, Boleslavy ani Baníku Ostrava neuspěli. Až nyní slávisté. Tým, kterému mnozí nevěřili a zvláště po losu třetího předkola, který určil sešívaným za soupeře Ajax.

V prvním duelu Ajax selhal v koncovce a poté, co se rozstřílel v lize a během dvou zápasů dokázal soupeřům nastřílet dohromady dvanáct branek, padla letargie i na mnohé pravověrné slávisty. V mysli jim vytanula vzpomínka na Ĺ achtor Doněck, nad kterým taktéž jako s Ajaxem vyhráli hráči Slavie v prvním zápase venku 1:0, ale doma v poslední minutě Voroběj vyrovnal a v prodloužení vstřelili Ukrajinci druhou branku. Postupující.

Letargie však nepadla na trenéra Jarolíma, který na předzápsové tiskovce tvrdil, že Ajax si střelecký prach vystřlel v lize. Mnozí to považovali za pouhou pohotovou reakci na dotaz novináře, jenže skutečnost ukázala, že ač Karel Jarolím při odpovědi vtipkoval, měl nakonec pravdu. Tolik šancí co hráči Ajaxu zahodili - nebo ještě lépe: co jim je zneškodnil brankář Martin Vaniak - si vypracuje průměrný český klub možná za celou podzimní část.

Jenže Ajax dokázal vstřelit pouze jednu branku. Jednu branku v celém dvojzápase a jak se ukázalo, to fotbalová Ĺ těstěna nepřipouští. Proto se přiklonila na stranu Slavie a k brance Kalivody z Amsterodamu přidal v Praze další dva góly Stanislav Vlček. Symbolicky právě on, kapitán Slavie, který je naopak právě tím kdo většinu šancí spaluje.

Dalo by se říct, že palič šancí rozhodl. Není tomu tak. Rozhodla nabubřelost trenéra a hráčů Ajaxu, kteří si nedokázali připustit vyřazení od pro ně neznámé Slavie a kteří ji hrubě podcenili. Naopak trenér Jarolím Ajax nastudoval tak důkladně, že si dovolil nevyslat na ligovou generálku soupeře před odvetou pozorovatele. Rozhodlo i to, jaké hráče si v letní pauze přivedl. Vaniak, Brabec, Tavares. Všichni tři hráli na jaře ještě někde jinde, pouze Vaniak v české lize, a přitom se všichni tři dostali do základní osy týmu. Jak ukázal středeční zápas s Ajaxem, oprávněně.