Zpět na » Synot liga » Šéf FK Teplice Hrdlička: Stále odmítáme zájemce o naše bosenské fotbalisty

Synot liga - Šéf FK Teplice Hrdlička: Stále odmítáme zájemce o naše bosenské fotbalisty

Šéf FK Teplice Hrdlička: Stále odmítáme zájemce o naše bosenské fotbalisty © -

0

Líbilo se

06.07. - Velký zájem německých klubů o bosenské fotbalisty FK Teplice stále řeší ředitel severočeského klubu František Hrdlička, který chce do nové sezony udržet dosavadní kádr, se kterým by Teplice mohly prorazit do základní skupiny Evropské ligy. Hrdlička to řekl v pondělním rozhovoru pro Mediafax.

Reportér: Zahraniční kluby se netají zájmem o některé hráče FK Teplice. Jaká je současná situace?

František Hrdlička: Měl jsem jednání ohledně Mahmutoviče a Ljevakoviče, o které je stále zájem. Agenti a zástupci týmů je teď budou sledovat na soustředění v Německu, ale stále platí naše filozofie, že nikoho neuvolníme, jelikož hrajeme evropské poháry. Nemůžeme si to dovolit také vůči fanouškům, kteří si nepřejí oslabit mužstvo. Naším největším posílením je to, že všichni hráči zůstali. Útočník Melunovič je jediný, u kterého se může stát, že Teplice opustí. Spousta lidí si myslí, že by to mohl být nový Edin Džeko, ale jeho klub za něj chce velké peníze, což je pro nás vzhledem k jeho věku neakceptovatelné. Je o něj velký zájem, ještě budeme jednat, ale zahraničním klubům z Německa moc konkurovat nemůžeme.

Rep.: Co si od dvojice Mahmutovič - Ljevakovič slibujete v následující sezoně?

F.H.: Mahmutovič jde nějakou cestou a v letošní sezoně by měl potvrdit, jestli na to zahraniční angažmá má. Měl by být zkušenější a ještě platnější. Něco v něm je, protože zájem o jeho služby je pořád. O Ljevakovičovi se dá říci to samé. Dnes je řadím mezi naše klíčové hráče. Navíc jsem domluvený i s agenty těchto hráčů na tom, aby se jména zájemců o jejich služby nikde neobjevila. Oni to respektují takže ani samotným hráčům neřeknou, kdo má o ně zájem, případně jaké jim nabízí podmínky. Mohou se tak soustředit pouze na Teplice.

Rep.: Na konci srpna vstoupíte do 4. předkola nově vzniklé Evropské ligy. Jaké jsou cíle klubu v pohárové Evropě?

F.H.:
Chceme zkusit dostat se do základní skupiny Evropské ligy i přesto, že nás čeká zvučný soupeř. Je to o tom, že znovu chceme zažít nadšení, které tady bylo, když se hrálo se Celtikem, Feyenoordem nebo Dortmundem. Samozřejmě šance na postup je procentuálně hodně malá, ale může se stát cokoliv a já doufám, že nás protivník třeba podcení. Určitě je také dobře, že nás hned v úvodu čeká těžký los Gambrinus ligy, protože začátek ligy hrajeme doma se Spartou a pak v Plzni. Uvidíme tedy, jak na tom jsme.

Rep.: Pokud by vyšel postup do základní skupiny Evropské ligy, nemáte strach z toho, že by mužstvo nezvládlo náročný cyklus zápasů v rytmu neděle - středa?

F.H.:
Odmítám takové úvahy. Respektuji, že české celky nemají tak široké kádry, jako mají v cizině, protože naše týmy si to nemohou finančně dovolit. Fotbal se hraje pro diváky a je to takové zboží, které se musí umět prodat, a nevidím v tom výrazný problém, aby se hrálo systémem středa - neděle. Museli bychom kádr ještě narychlo rozšířit, ale s kondicí by problém být neměl. Celá letní příprava se uzpůsobila tomu, aby se mužstvo kvalitně připravilo.

Rep.: Jaký ohlas má FK Teplice v pohárové Evropě?

F.H.:
Veřejnost to tolik nezajímá, ale Teplice mají v Evropě svůj značný zvuk. A to bezesporu. Ať už to bylo dáno naší účastí v evropských pohárech, prodejem Edina Džeka a Martina Fenina nebo osobními kontakty s prezidentem FIFA panem Blatterem. O tom se moc nepíše, Teplice nejsou tak atraktivní jako Sparta nebo Slavia. Ovšem pokud bych měl pokaždé zveřejňovat, kolik manažerů tady sedí při domácích zápasech, mnohdy bych se nedopočítal.

Rep.: Také v Teplicích každý rok lehce klesá návštěvnost. Co by měl klub ještě udělat proto, any na Stínadla přilákal další diváky?

F.H.:
Problém je v tom, že Teplice jsou padesátitisícové město. V návštěvnosti však pravidelně patříme do horní poloviny. Spoustu našich atraktivních zápasů vysílala televize, která je fenomén, co pokaždé tak jeden nebo dva tisíce diváků vezme. Nechci tím říct, že bychom byli spokojení s návštěvností, to opravdu nejsme. Tvrdím, že diváci si tu cestu na stadion musí najít sami, prostředí i zázemí je tady velmi kvalitní. Ceny vstupenek jsou jedny z nejnižších v naší lize, navíc ženy a děti do 150 cm v doprovodu rodičů mají vstup mimo hlavní tribunu zdarma. Nevím, co víc bychom měli udělat.

Rep.: Ovšem na finále Poháru ČMFS proti Slovácku si na konci května našlo do Prahy cestu téměř tři tisíce diváků. Dají se tedy očekávat lepší časy?

F.H.:
Byla to ukázka, že pokud se o něco hraje, lidi na fotbal mohou přijít. Byli jsme příjemně překvapení z toho, že na Strahov dorazilo tolik diváků a vytvořili výbornou atmosféru. Bohužel nevím, proč to nejde na Stínadlech a ta návštěvnost se trochu nezvedne. Je to všeobecný trend, u nás to vyznívá tak, že na velkém stadionu se lidi ztratí a atmosféra není taková, jako by udělal stejný počet diváků třeba v Mladé Boleslavi. Myslím, že pokud bychom některé atraktivní zápasy nehráli v televizi, návštěvnost se jistě zvedne. Uvidíme hned v prvním kole doma se Spartou, zápas nevysílá televize a já očekávám, že by mohlo přijít okolo deseti tisíc diváků.

Kam dál?

Petr Pánek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

www.tipmatch.blog.cz

aktuální tipy!!!

sazkar.sport
tomas13 - 06.07. Odpovědět

no mahmutovič fakt střelec 25 zápasu a 5 golu...to ten strej horváth má víc...

tomas13
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články