Zpět na » Synot liga » Brněnští Pospěch s Trousilem by měli stihnout začátek ligy

Synot liga - Brněnští Pospěch s Trousilem by měli stihnout začátek ligy

Brněnští Pospěch s Trousilem by měli stihnout začátek ligy © fcslovanliberec.cz - Jan Trousil v souboji o míč

0

Líbilo se

23.06. - Fotbalový útočník Zbyněk Pospěch a jeho kolega z brněnského týmu Jan Trousil by se po zranění měli brzy zapojit do tréninku a díky tomu se stihnout připravit na začátek Gambrinus ligy. Moravský klub o tom v úterý informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

Kapitán Trousil měl po zlomenině zánártní kůstky původně naplánovaný návrat na trávník na závěr jarní části první ligy, jenže došlo ke komplikacím a vynucená pauza se protáhla. "Budou to čtyři měsíce, to je asi nejdéle, co jsem kdy byl bez fotbalu. Pozitivní je jen to, že jsem zatím nepřibral ani kilo. Noha se lepší, ale už si netroufnu dělat žádné prognózy. Nejdřív se říkalo, že za tři týdny to bude dobré, potom že za měsíc už budu hrát. Pak jsem to zkusil a noha nevydržela," připomněl potíže Trousil, který by však rád odjel příští týden s týmem na soustředění do Písku.

Jen o něco hůř je na tom Pospěch, který si poranil koleno při utkání třetiligové juniorky v Bystrci. "V pondělí jsem byl na ultrazvuku a doktor mi řekl, že bych měl pomalu začít vyklusávat. Tak za tři týdny bych možná mohl začít trénovat naplno. Uvidím, jestli bude koleno bolet, zatím je to dobré," přiblížila svůj aktuální stav zimní posila, která se však na jaře gólově prosadila pouze na půdě Mladé Boleslavi.

Celý rok bez fotbalu asi završí Karel Večeřa, jehož problémy se zády vyřadily ze sestavy během podzimu. "Momentálně začínám rehabilitovat po operaci zad. Hlavně posiluji břicho a svaly kolem páteře. Trochu se to zkomplikovalo, museli mi odstraňovat cystu, která se objevila po operaci. Když všechno půjde dobře, tak bych mohl být zhruba za dva měsíce na hřišti," odhadoval Večeřa.

Na ligový podzim může zapomenout defenzivní záložník Jiří Huška, který si vyzkoušel Gambrinus ligu v závěru jara. Zranění kolena si přivodil v dresu B-týmu během utkání s rezervou Baníku Ostrava. "Čeká mě operace křížového vazu, takže minimálně půl roku budu bez fotbalu," pravil Huška.

Posledním hráčem, který ze zdravotních důvodů v pondělí nezahájil letní přípravu, je František Schneider. U něj by ale nemělo jít o vážné zranění. "Měl potíže s břišní kýlou. Přibližně po týdnu uvidíme, co dál. Je to zranění, u něhož nevíte, kdy se to zlepší," uvedl brněnský trenér Miroslav Beránek.

Kam dál?

/ Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články