Zpět na » Synot liga » U-21: Česká republika - Lichtenštejnsko 8:0 (4:0)

Synot liga - U-21: Česká republika - Lichtenštejnsko 8:0 (4:0)

0

11.09. - Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let dnes vyhrála v kvalifikaci o postup na EURO doma nad Lichtenštejnskem rekordní výhrou 8:0.

Oproti nepovedenému zápasu v Arménii udělal trenér Lavička v základní sestavě hned čtyři změny a na výkonu českého týmu to bylo znát od prvních minut. Ve čtvrté minutě otevřel skóre hlavou plzeňský expres Fillo, v jedenácté minutě zvýšil Pekhart také hlavičkou a vstřelil tak druhou branku ve druhém zápase v řadě.

Česká lvíčata po zbytek zápasu fotbalového trpaslíka z Lichtenštejnska zcela jednoznačně přehrávali. Do poločasu se navíc trefil dvakrát ještě Smejkal.

Po přestávce přidali Češi další čtyři branky, znovu se trefil Pekhart, branku vstřelil po pěkné akci i Dočkal.

V závěru zápasu zkompletoval hattrick Smejkal, skóre uzavřel šest minut před koncem svoji druhou trefou v zápase Dočkal.

Branky: 40., 45. a 70. Smejkal, 11. a 49. Pekhart, 53. a 84. Dočkal, 4. Fillo. Rozhodčí: Alijev - Husejnov, Alakbarov (všichni Ă�zerb.). ŽK: Střeštík, Suchý, Smejkal - Hasler, Spalt. Diváci: 683.

ČR: Ĺ venger - Kúdela, Suchý, Ĺ imůnek, Kubáň - Fillo (71. Jeslínek), Holek (56. Gebreselassie), Kalouda, Střeštík (46. Dočkal) - Smejkal, Pekhart. Trenér: Lavička.

Lichtenštejnsko: Büchel - Vögeli, Bühler, Flatz, Spalt - Rechsteiner (81. Wolfinger) - Christen (41. Batliner), Büchel, Biedermann (46. Haas), Wille - Hasler. Trenér: Fischer.