Zpět na » Synot liga » Opava - Vítkovice 2:0

Synot liga - Opava - Vítkovice 2:0

0

08.09. - Ve moravskoslezském derby byla úspěšnější Opava, která porazila Vítkovice díky brankám Bartesky a Mezlíka 2:0. V ne příliš fotbalovém počasí sledovalo zápas přes tři tisíce diváků.

Ăšvod zápasu vyšel jasně Opavě. Ta se ujala vedení již ve čtvrté minutě. To zahrál ve vápně Hromkovič rukou a kopala se penalta. Tu proměnil na způsob Antonína Panenky Milan Barteska. Domácí byli i nadále fotbalovější a vytvářeli si i příležitosti, ale ani jedna se do konce prvního poločasu neujala, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Na začátku druhé půle měli domácí dobré příležitosti, ale ani z nich své vedení nezvýšili. Pojistka tak přišla v 59. minutě, to se po rohovém kopu Partyše nejlépe zorientoval ve vápně Mezlík. Pak svého soupeře k ničemu nepustili a utkání zaslouženě dovedli do vítězného konce.

Opava se tak v tabulce posunula průběžně na druhé místo a odpoutala se tak od svého dnešního soupeře na tři body. V domácích zápasech zatím ztratila jen za remízu se Slováckem. Vítkovice zůstanou na deseti bodech a ještě se mohou z aktuální páté příčky propadnout níže.

Opava – Vítkovice 2:0 (1:0)
Branky: 4. Barteska z pen., 59. Mezlík. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Urban. ŽK: R. Novák, Derych, Nosko. ČK: 56. R. Novák. Diváci: 3172.
Opava: O. Novák - Kolínek, Mezlík, Pejša, Víšek - Partyš (89. Uvíra), Wirth (83. Matula), Barteska, Kiša - Kozák (76. Janoviak), Halaška.
Vítkovice: Paleček - Kroker (46. Nosko), Derych, Hromkovič, Mikulenka - Baláž, Motyčka, Knapp, R. Novák - Schön (58. Valášek), Prohászka (89. Kříž).