Zpět na » Synot liga » Jihlava konečně doma zvítězila

Synot liga - Jihlava konečně doma zvítězila

0

07.09. - Fotbalisté Jihlavy konečně zabrali a poprvé vyhráli doma. Ăšstí nad Labem tak odjíždí z Vysočiny s třígólovou nadílkou.

Oběma týmům se start do soutěže příliš nepovedl. Zvláště u domácích se to nečekalo, protože měli na svém kontě jen jednu výhru a to je na tým s postupovými ambicemi málo. Také Severočeši vyhráli doposud jednou a v tabulce jsou až za svým soupeřem.

Jihlava jako již tradičně začala náporem, ale ani tentokrát z úvodu utkání branku nevytěžila. Postupně se hra vyrovnávala a příležitosti měli i hosté. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, udeřila nečekaně Vysočina. Po tyči Faldyny uklidil míč do sítě Suchý. Jihlava tak vedla po prvním poločase 1:0.

Domácí vstoupili aktivněji i do druhé půle. Obrana hostů však pracovala spolehlivě. Uklidňující druhý gól vstřelil v 68. minutě Faldyna, který zakončil rychlý brejk. Po té začalo být o něco aktivnější Ăšstí nad Labem, ale branku nevstřelilo, ba naopak ještě inkasovalo v poslední minutě z po teči Cihláře. Utkání tak skončilo 3:0. Hosté dohrávali utkání o deseti, když byl v 69. minutě vyloučen po druhé žluté kartě Fousek. Druhá žlutá byla ale naprosto zbytečná, protože jí obdržel za protesty.

Jihlava tak konečně vyhrála po třízápasovém půstu a v tabulce se určitě posune nahoru. Naopak Ăšstí nad Labem pokračuje ve svém špatném startu, nevyhrálo totiž již čtvrtý zápas v řadě.

Jihlava – Ăšstí nad Labem 3:0 (1:0)
Branka: 42. Suchý, 68. Faldyna, 90. Cihlář. ŽK: Fousek, Faldyna, Bartoš, Rabušic, Vepřek - Benčík, Karlík ČK: 69. Fousek. Rozhodčí: Moláček – Filípek, Hojsík. Diváků: 1040.
Jihlava: Tulis – Bartoš, Suchý, Ĺ edivý, Vepřek – Veselý, Lovětínský, Bayer, Mezlík (90. Cihlář) – Simr (76. Rabušic), Faldyna.
Ăšstí nad Labem: Novák R. – Martykán, Novák T., Valenta, David – Benčík, Dvořák, Fousek, Benko – Boček, Karlík.