Zpět na » Synot liga » Liberec - Zlín 0:1 (0:0)

Synot liga - Liberec - Zlín 0:1 (0:0)

0

01.09. - Konečně, si mohli říct hráči FC Tescoma Zlín, kteří díky brance Lukáše Opiely protrhli neslavnou čtyřicetizápasovou šňůru zápasů bez vítězství venku právě v Liberci, který bude po tomto utkání figurovat i po pátém kole na dně tabulky s pouhým bodem. Pro Michala Zacha to byl zřejmě jeho poslední zápas v roli hlavního kouče Slovanu.

Liberecký tým měl před zápasem 5. kola na svém kontě pouhý bod v tabulce, a proto potřeboval bezpodmínečně doma zdolat zlínskou Tescomu. Domácí fotbalisté věděli dopředu, že s Hoftychovym výběrem založeným na velmi dobře organizované defenzivě to nebude jen tak lehké. Navíc Zlín úspěšně vstoupil do ligy a po čtyřech kolech mu patřila šestá příčka s pěti body. V jejich posledním vzájemném zápase na jaře byli blízko k výhře hráči Zlína, kteří vedli pod Ještědem po poločase již 2:0, ale liberecký Nezmar zařídil dvěma úspěšnými střeleckými zásahy během poslední čtvrthodiny hry aspoň bod pro své mužstvo. Pro brankáře Slovanu Zdeňka Zlámala tento duel byl pikantní, protože v minulé sezoně stál mezi zlínské tyče.

Domácí mužstvo vstoupilo do utkání aktivněji než jejich soupeř. První největší šanci zápasu si dokázal vytvořit Liberec. Ve 14. minutě záložník Papoušek poslal nacentrovaný míč na hlavu Nezmara, který těsně minul hostující bránu. Před odchodem do šaten mohli hosté otevřít skóre, když rychlonohý útočník Žůrek přihrál do vápna na levou stranu Malárovi, ten však sám před Zlámalem neuspěl a trefil jen jeho nohy. Hráči Slovanu si v první půli vytvořili více brankových příležitostí než jejich soupeř, ale to nic neměnilo na faktu, že stav po prvním dějství hry byl bezbrankový.

Svěřenci libereckého kouče Michala Zacha začali druhý poločas útočně, ale bez gólového efektu. Zlínský Opiela v šedesáté minutě z dvaadvacetimetrové vzdálenosti pálil těsně vedle Zlámalovy branky, ale o čtyři minuty později se tento slovenský záložník tentokrát střelecky nemýlil a překonal Zlámala. Hosté díky jeho brance šli překvapivě do vedení! A Slovan měl necelou půlhodinu na to, aby něco s tímto nepříznivým výsledkem udělal. Domácí se snažili aspoň vyrovnat, ale jejich snaha byla marná. Liberec je opět na kolenou, nedokázal zvítězit ani nad Zlínem, který právě dnes na jeho hřišti protrhl venkovní čtyřicetizápasovou šňůru bez výhry. Moravský celek se touto výhrou posouvá na páté místo v tabulce 1. Gambrinus ligy a nasbíral tak celkem 8 bodů. Zatímco Liberec zůstává na posledním místě po odehraných pěti zápasech

FC Slovan Liberec - Tescoma Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 64. Opiela.
ŽK: Zúbek, Bača (oba Zlín).
Rozhodčí: Franěk - Kubáň, Adámková.
Diváci: 5305.

Liberec: Zlámal - Ĺ inglár (74. Jirouš), Košťál, Holeňák (29. Jonáš), Petrouš - Hudson (80. Liška), Hodúr, Bílek, Papoušek - Nezmar, Dohnálek. Trenér: Zach.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner (82. Vrtělka) - Ĺ mahaj, Zúbek, Opiela, Vyskočil (55. Zapletal) - Malár, Žůrek (76. Bača). Trenér: Hoftych.