Zpět na » Synot liga » 1. FC Brno - FK Teplice 2:2 (2:0)

Synot liga - 1. FC Brno - FK Teplice 2:2 (2:0)

0

19.09. - Fotbalisté Teplic uhráli po bídném prvním poločase v Brně remízu a dostali se na čelo tabulky Gambrinus ligy. Brno je na tom špatně, má po šesti zápasech na svém kontě pouze jednu výhru.

Dnes od 18:00 se v Brně před 3390 diváky dohrávalo utkání 5.kola, které bylo odloženo kvůli úmrtí Vlastislava Marečka. Domácímu trenérovi chyběla brankářská jednička Lejsal a do branky tak musel náhradník Bureš, Petr Radovi stále chyběl Jiří Sabou, proto nastoupil znovu Admir Ljevakovič uprostřed záložní řady.

V prvním poločase mělo Brno výraznou převahu, již ve třetí minutě mohl vstřelit branku Kubáň, ale po jeho střele skončil míč na břevně Slavíkovi branky. Prosadil se až v 26.minutě Tomáš Došek, který si zpracoval přízemní přihrávku, obtočil se kolem Lukáše a skóroval. Tepličtí sice mohli vyrovnat, jenže po akci Doležala střílel Smíšek slabě. Tak udeřilo pět minut před poločase na druhé straně Aleš Besta po chybě Lukáše zvýšil na 2:0. Těsně před přestávkou všem na stadioně zatrnulo, když na trávníku zkolaboval domácí obránce Kuncl, zůstal bezvládně leže a byl ošetřován, poté odnesen na nosítkách a odvezen do nemocnice, údajně zkolaboval kvůli vyčerpání. Do druhého poločasu místo něj naskočil Luboš Kalouda.

V druhém poločase se začali daleko více ukazovat hráči Teplic, šance měli Doležal i Fenin, ale snížit se podařilo až Petru Smíškovi v 68.minutě, po střele Verbíře se k němu odrazil míč od tyče a on měl již pohodlnou úlohu. Již za pět minut bylo vyrovnáno, to když Michal Dolažal Nádhernou střelou k tyči rozvlnil síť branky, kterou střežil Tomáš Bureš. Tepličtí se dále hnali do útoku a chtěli vstřelit vítězný gól, ale to sem jim až do konce zápasu nepodařilo, nezdařilo se to ani Brněnským, proto zápas skončil 2:2. FK Teplice se tak posunuli na první místo v tabulce

1. FC Brno - FK Teplice 2:2 (2:0)

Branky: 26. Došek, 41. Besta - 68. Smíšek, 73. Doležal

Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Ubias. ŽK: Holek, Trousil, Siegel, Kalouda - Kaufman, Merzič.

Brno: Bureš - Siegl (88. Pacanda), Kuncl (46. Kalouda), Trousil, Pavlík - Kubáň, Polách, Holek, Střeštík - Došek, Besta.

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič - Verbíř, Doležal, Ljevakovič, Gašparík (59. Ĺ tohanzl) - Smíšek, Fenin.

Diváci: 3 390