Zpět na » Synot liga » Slovácko jde po vítězství do čela druhé ligy

Synot liga - Slovácko jde po vítězství do čela druhé ligy

0

27.10. - Hráči Slovácka se po poslední prohře na domácí půdě s Ăšstím plně rehabilitovali a po výborném výkonu porazili Hlučín 2:0.

Vítězství se ale nerodilo lehce. Ne, že by hlučínští tak zatápěli domácí obraně, to spíše naopak. Vždyť v první půli se jejich průniky k Bolkovi, který zaujal místo mezi třemi tyčemi podruhé v řadě, daly spočítat na prstech jedné ruky. Bolek tedy znovu dostal přednost před dříve chytajícím Markem. "Nelíbila se mi spolupráce mezi brankářem a obranou. Mužstvo potřebuje mít vzadu důraznějšího člověka, který si dokáže udělat pořádek," objasnil změnu v brance trenér Malura.

Slovácko hned od úvodu ukazovalo, že ani v nejmenším nechce opakovat výsledek posledního domácího zápasu. Ăštoky na hostujícího brankáře Kosmála se valily jeden za druhým a hosté se pouze bránili. Eismannova hlavička, ani Ĺ ultesova šance po centru aktivního Eismanna bohužel pro domácí neskončily gólem. Aktivní hra domácích ale dávala tušit, že branka dřív nebo později přijde. Ten mohl padnout o několik minut později, když Racko pronikl do šestnáctky, vystřelil, ale Kosmál byl připraven.

Ăšvodní tlak většinou končívá po čtvrthodině hry, hosté ale dovolili domácím mnohem víc. Ve 20. minutě Němčický vystihl přihrávku hostí za půlící čarou, prošel s míčem dál a vyslal centr na nabíhajícího Ĺ ultese, domácí útočník hlavou mířil nad. Až po pětadvaceti minutách se hosté dostali z obležení a několika průniky se dostali k Bolkovi na dostřel. Každopádně k vážnějšímu ohrožení jeho branky ani v těchto případech nedošlo.

Naopak to byli domácí, kteří se dokázali prosadit. Nejprve se dokázal prosadit Eismann, který z úhlu střílel mimo, ačkoli se mu nabízel Chmelíček. Chvíli poté ale slováckému útočníkovi předložil z druhé strany Racko vynikající přihrávku a Chmelíček se z jednoho metru nemohl netrefit. Chvíli poté mohl ještě zvýšit Görner, svou hlavičku po centru Ĺ ultese ale zamířil přesně do míst, kde stál připravený Kosmál.

Už do úvodu druhé půle střídal hostující trenér kapitána Meleckého kvůli zranění. Trenér hostí ale doplnil: "Protože jsme měli rezervy v záloze, museli jsme udělat nějakou změnu udělat, ale nebyl by to asi Melecký." A skutečně se hostům povedlo v úvodu zápasu domácí zaskočit aktivnější hrou a už po dvou minutách se Bolek musel natahovat, aby zachytil střelu hostí.

Hlučínským ale jejich tlak dlouho nevydržel a hra se zanedlouho vyrovnala a domácí tlak hostí ukončili přesvědčivě - brankou v 64. minutě. Hosté zahráli nedůrazně v pokutovém území a centr tam směřující zpracoval na prsou Fischer, přes rameno přihrál za sebou stojícímu Chmelíčkovi, který s míčem udělal krok a tvdou ranou prostřelil Kosmála podruhé. Něco přes tři tisíce diváků křičelo nadšením. Zbývajících pětadvacet minut zápasu už se vyvíjel podle představ domácích, kteří po většinu času drželi míč a nepovolili hostujícímu týmů další výraznější tlak, podobný tomu z úvodu druhé půle, nedovolili. V 90. minutě pak ještě nedokázal vyloženou šanci využít Němčický, jemuž předložil míč Fischer a tak domácí zvítězili "pouze" 2:0.

Branky: 40. Chmelíček, 64. Chmelíček

Karty: 69. Ĺ ultes, 72. Görner, 82. Činčala - 15. Ĺ vrček, 62. Bogdaň

Sestavy obou týmů:

Slovácko: Bolek - Němčický, Ĺ imáček, Vrba, Lysoněk - Racko, Fischer, Görner, Eismann - Ĺ ultes, Chmelíček

Hlučín: Kosmál - Kopecký, Bogdaň, Ĺ vrček, Hornyak - Žižka, Melecký, Prokeš, Moravčík - Galajda, Vaculík

Rozhodčí: Adámek - Ondo, Kubáň

Hodnocení trenérů:

Petr Samec, Hlučín: My jsme věděli o síle soupeře, věděli jsme, že jeho největší síla je v útoku a křídelních hřáčích a chtěli jsme aktivní hrou tyto zbraně eliminovat. Poprvné v sezoně jsme také hráli na dva klasické útočníky, protože jsme chtěli napadat obránce, aby neměli čas na rozehrávku, snažili jsme se zdvojovat nabíhající záložníky. Bohužel nám tento záměr úplně nevyšel, ale přesto se domácí poté museli uchylovat k nakopávaným míčům. Nedokázali jsme ale zachytit odražené míče a domácí ty svoje útoky dohrávali. Nechali jsme si dát naivní gól, v druhé půli jsme se znovu snažili o aktivní hru, nabádal jsem hráče, aby se snažili tlačit dopředu, myslím, že jsme se do mírného tlaku i dostali, ale bohužel nás sestřelil druhý gól po nedůrazné obraně v šestnáctce a za stavu 2:0 už to soupeř v pohodě dohrál.

Pavel Malura, Slovácko: Hráli jsme od začátku to, co jsme si představovali a co jsme chtěli, snažili jsme se udržet míč a připravovat si útoky, což se nám dařilo, měli jsme dostatek šancí, ale jako vždycky jsme se na ten gól museli dlouho načekat. V druhé půli jsme se dokázali z menšího tlaku soupeře dostat gólem a pak jsme měli další šance, další brejky, které jsme měli dotáhnout do konce, pak by to vítězství mohlo být výraznější, ale nám samozřejmě 2:0 stačí. Jsme velmi spokojeni, že hráči utkání zvládli psychicky, nenastoupili do zápasu nervózní, hráli v pohodě a to se taky projevilo na hřišti.

Další výsledky dnešních zápasů 2. ligy:

Fotbal Třinec - 1. HFK Olomouc 0:1 (0:0)

Branky: 90. Kropáček

Karty: 45. Cieslar, 83. Rodrigues - 40. Kalvoda, 84. Josefík

FK Baník Sokolov - FK Ustí nad Labem 2:1 (0:0)

Branky: 81. Costa, 86. Costa - 70. Boček

Karty: 31. Mašanský, 71. Boček, 90. Novák R.

Bohemians Praha - FC Vysočina Jihlava 3:3 (1:3)

Branky: 10. Brzezina, 86. Ĺ isler, 90+3. Ĺ isler - 5. Simr, 34. Simr, 40. Faldyna

Karty: 45. Macháček, 76. Galbavý - 60. Mezlík

Fotbal Fulnek - FK Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branky: 68. Smetana

Karty: 83. Přílučík - 44. Kuděla, 89. Svatonský

SFC Opava - SK Sparta Krč 2:1 (1:1)

Branky: 21. Kozák, 70. Mezlík (pen.) - 43. Vojtíšek

Karty: 57. Kolínek, 67. Barteska - 77. Horkavý, 81. Poláček 67. Ĺ venger(ČK)