Zpět na » Synot liga » Vysočina dál tápe, Slovácko poprvé venku vítězí

Synot liga - Vysočina dál tápe, Slovácko poprvé venku vítězí

0

21.09. - Jihlavané nedokázali ani s novým trenérem odčinit vysokou prohru z Příbrami a v domácím prostřední podlehli týmu Slovácka 0:1, když zápas rozhodl Činčala brankou z pokutového kopu.

FC Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Hosté nastupovali do zápasu bez zraněného Chmelíčka a Görnera, potrestaného za 4 žluté karty. Ze stejného důvodu chyběl domácím kanonýr Faldyna.

Ani jeden z týmů se od začátku příliš nehrnul dopředu a úvod patřil boji o střed hřiště. Obrany obou týmů v tu dobu domlinovaly a velké šance se příliš nerodily.
Příležitosti si oba týmy tvořily hlavně ze standardních situací, zejména rohových kopů. Vše ale řešily obrany obou týmů nebo nepřesnosti v zakončování.

Až přišla 27. minuta a zákrok domácího Ĺ edivého, který hlavní rozhodčí Kocián posoudil jako nedovolený. Střelu Činčaly z nařízeného pokutového kopu sice domácí golman vystihl, míč směřující do branky ale zastavit nedokázal. Činčala tedy poslal hosty do vedení.
Bylo to vlastně poprvé v této sezoně, kdy se Slovácko dostalo na cizím hřišti do vedení. Dosud totiž vždy buďto dotahovalo (Krč, HFK) nebo branku nevstřelilo vůbec (Opava).

Slovácko se poté trochu stáhlo a umožnilo domácím kombinovat, organizovaná obrana ale nepustila fotbalisty Vysočiny do žádné šance. Naopak byli to oni, kdo měli další možnosti. Ale ani rohový kop, ani střela Němčického Tulise v domácí brance neohrozila.

Po první půli tedy odcházeli do šaten spokojenější hosté, příliš atraktivní fotbal ale k vidění nebyl. Vždyť ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou vyloženou šanci a ani branka nepadla ze hry.

Do druhého poločasu by se čekal nápor domácích a snaha o vyrovnání, nic takového se ale zpočátku nekonalo. Slovácko se ujalo míče a snažilo se tvořit. Domácí ale zabojovali a postupně obraceli vývoj zápasu. Nikoli ale skóre. Jediné, co si domácí dokázali svým tlakem vynutit byly další a další rohové kopy. Ani jeden ale nezvládli přetavit v šanci, natož branku.
Až se v 53. minutě míč dostal k Simrovi, ani další z kanonýrů domácích ale nedokázal ani zamířit svou střelu mezi 3 tyče Markovy branky a o 3 minuty později vybojoval domácí útočník pouze rohový kop.

Domácí pokračovali v obléhání branky Slovácka, nutno dodat, že bez většího úspěchu.

Další ránu do již tak zraněními zdecimovaného týmu Slovácka udělala 73. minuta kdy se po jednom souboji ocitl na zemi Ĺ ultes, kterého musel na hřišti nahradit Vrba.

V závěru si Slovácko zkušeně kontrolovalo své jednobrankové vedení a snažilo se míč držet co nejdál od své branky, bezchybnost jim ale nevydržela, když se do velkých šancí na vyrovnání dostali nejprve v 78. minutě Mezlík, jehož našel centrem Veselý. Mezlíkův pokus o střelu ale skončila daleko od branky. Druhou příležitost měl Gebreselassie, jeho nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu ale vykopl střídající Eismann z brankové čáry.

V posledních minutách už si hosté domácí pohlídali a tak se zrodila první výhra Slovácka na cizím hřišti. Těžce vybojovaná, ale velmi cenná. Hosté se tak bodově dotáhli na vedoucí Příbram, ta má ale zítřejší zápas v Třinci k dobru.

Branky: 28. Činčala (pen.) (SLO)

Karty: žlutá 26. Bartoš, žlutá 89. Mezlík (JIH) - žlutá 19. Kaspřák, žlutá 39. Činčala, žlutá 55. Bayer, žlutá 61. Ĺ ultes (SLO)

Návštěva: 1375 diváků

Jihlava: Tulis - Bartoš, Gebresselasie, Ĺ edivý, Drga - Veselý, Lovětínský, Bayer, Mezlík, Cihlář(83. Čermák) - Simr.

Slovácko: Marek - Kaspřák, Ineman, Ĺ imáček, Němčický - Racko(29. Ĺ turma), Filipský(81. Eismann), Sloboda, Lysoněk - Ĺ ultes(73. Vrba), Činčala.

Rozhodčí: Kocián - Kubáň, Čecháček