Zpět na » Synot liga » Zlín - Teplice 1:0 (0:0)

Synot liga - Zlín - Teplice 1:0 (0:0)

0

23.09. - V sedmém ligovém kole ztratili svoji neporazitelnost fotbalisté Teplic, kteří prohráli pro někoho možná překvapivě 1:0 ve Zlíně, jenž hrál v loňské sezoně o udržení mezi elitou a nyní se díky výhře nad průběžným lídrem ligy posunul již na pátou příčku.

Na začátku zápasu byl k vidění málo záživný opatrný fotbal, z něhož se vymykal pouze střelecký pokud Doležala, který skončil kousek vedle tyče. Domácí chtěli hrát kombinační fotbal a v podstatě se jim to i dařilo, ovšem k možnosti vystřelit se téměř nedostali. Přibližně deset minut před koncem první půle se do vážnější akce dostali hosté, když se Smíšek octil tváří v tvář osamocen před brankářem Baránkem, ovšem brankář jeho střelu vyrazil nad sebe a balon padající za jeho záda odvrátil do bezpečí obránce Vidlička.

Ve druhém poločase se domácí tým začal pouštět vce do útočných výpadů, ovšem ani Ĺ mahaj, ani Zalpetal branku netrefili; na druhé straně zahrozil Gašparík. Po hodině hry vybojoval Opiela pro Zlín rohový kop, ze kterého se po spolupráci s Malárem prosadil Zúbek. Domácí po vedoucí brance nezalezli a hlavně Zůrek znamenal pro obranu hostí veliké nebezpečí. Teplice se probraly až dvacet minut před koncem záúasu, ovšem Ĺ tohanzl ani Fenin se ve svých šancích neprosadili, a když v samém závěru zápasu nezvýšil skóre Zúbek, skončilo utkání výhrou Zlína 1:0.

Branka: 62. Zúbek. Rozhodčí: Kovařík - Wilczek, Drastík. ŽK: Zbožínek - Merzič. Diváci: 3795.

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner - Ĺ mahaj, Zúbek, Opiela, Zapletal (82. Bača) - Malár (75. Vyskočil), Žůrek (87. Konečník). Trenér: Hoftych.
Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič (90. Mareš) - Verbíř, Doležal, Ljevakovič, Gašparík (69. Ĺ tohanzl) - Fenin, Smíšek (85. Kroupa). Trenér: Rada.