Zpět na » Synot liga » Budějovice - Žižkov 1:1 (0:1)

Synot liga - Budějovice - Žižkov 1:1 (0:1)

0

23.09. - Ani ve svém třetí utkání se kouč Straka nedočkal vítězství. Jeho svěřence pouze remizovali doma s Žižkovem a dál předvádějí nepříliš přesvědčivé výkony.

Budějovice vstupovaly do utkání s jediným cílem - vyhrát. Viktoria Žižkov také potřebuje body, a proto se dal očekávat nervózní duel.

První šance se rodily až po první desetiminutovce. V brejku unikli hostující Stracený se Ĺ vancarou, druhý jmenovaný vystřelil a domácí brankář Kučera musel jeho střelu likvidovat. O chvíli později se do střelecké příležitosti dostal budějovický Vozábal, ale ani jeho střela v síti neskončila.

Vozábal byl velmi aktivní a po jeho rohu v 25. minutě hlavičkoval Peroutka do tyče Bartalského svatyně. Po něm ještě střílel Mrkvička, ale hostující Kušnír na brankové čáře zachránil Žižkov.

Domácí se snažili mít míč častěji na svých kopačkách a ohrožovat branku Žižkova, ale úvodní gól utkání vstřelili hosté. Akce Viktorie začala u Straceného, který centroval na Kropíka, ten prodloužil Procházkovi a hostující hráč už měl úlohu snadnou - 0:1.

Po změně stran se Dynamo okamžitě vrhlo do útoku a brzy vyrovnalo. Autorem branky se stal Plocek, když mu na ni nahrával z levé strany Černý.

Budějovice se nadále tlačily do útoku a chtěly rozhodnout. V 65. minutě centroval Žižka na Radzinevičiuse, jehož nebezpečnou hlavičku musel hostující gólman s námahou chytat. Domácí byli pak stále lepším týmem, ale vyložené šance si nevytvářely.

Žižkovu se tak podařilo ubránit remízu, se kterou asi nakonec bude spokojen. Budějovice chtěly víc, ovšem musí se smířit s bodem.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:1 (0:1)

Branky: 53. Plocek - 43. Procházka

Rozhodčí: Jára - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Žižka, Horejš - Kučera, Novotný, Kropík

Č.Budějovice: Kučera - Peroutka (79. Jungr), Horejš, Homoláč, Žižka - Plocek, Vozábal, Hílek, Černý - Radzinevičius (66. Plichta), Mrkvička (61. Stráský)

Žižkov: Bartalský - Kropík, Besta, Kučera, Moughfire - Novotný (79. Bažík), Procházka, Kušnír, Stracený - Ĺ vancara, Bukač (60. Kalod)

Diváci: 3 551