Zpět na » Synot liga » Brno letos poprvé prohrálo venku

Synot liga - Brno letos poprvé prohrálo venku

Brno letos poprvé prohrálo venku © fkjablonec.cz - Fotbalisté Jablonce po utkání

0

05.10. - Nedělní večerní televizní zápas obstaraly týmy Jablonce a Brna. Nakonec se z výhry překvapivě radovali domácí ze severu Čech.

Brno chtělo zvítězit, aby se dotáhlo zpět na vedoucí týmy, protože na první místo se nyní dostala Mladá Boleslav. V základní sestavě nastoupila také největší posila Marek Heinz.

Ale ani on nepomohl Brnu k dobrému výkonu. Jablonec byl od začátku aktivnější. Ve 13. minutě se do šance dostal jablonecký Žofčák. Michálek odcentroval a Hesek přenechal přihrávku právě slovenskému záložníkovi, který pálil těsně vedle.

První poločas nepřinesl mnoho dalších zajímavých situací. Za zmínku stojí snad jen zranění Kalivody z 27. minuty, kdy musel přenechat pozici v sestavě Tomáši Oklešťkovi.

Druhé dějiství odstartovalo brankou. V 54. minutě otevřel skóre Jiří Valenta, kterého skvěle našel Žofčák a Valenta se trefil přesně k levé tyči.

61. minuta přinesla druhý gól v síti Brna. Opět agilní Žofčák odcentroval ze standartní situace, Trousil centr odvrátil pouze k Michálkovi, jenž se nádherně trefil do šibenice.

Za čtyři minuty střílel z dálky těsně vedle Andrej Hesek. Brno dneska zklamalo, nevypracovalo si ani jednu pořádnou šanci a po zásluze prohrálo 0:2.

FK BAUMIT JABLONEC - 1.FC BRNO 2:0 (0:0)

Branky: 55. Valenta, 62. Michálek.
Rozhodčí: Paták - Lhoták, Hojsík.
ŽK: Michálek - Střeštík, Trousil, Polách.
Diváků: 2120.

Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek (88. Hloušek), Valenta (81. Klapka), Pavlík, Žofčák - Hesek, Lafata (90. Kocourek).

Brno: Lejsal - Kuncl (80. Borák), Švejnoha, Trousil, Čoupek - Kalivoda (30. Okleštěk), Mareček, Polách, Střeštík - Heinz - Baláž.