Zpět na » Synot liga » Pohár ČMFS: Slavia jde dále, Sparta se štěstím také

Synot liga - Pohár ČMFS: Slavia jde dále, Sparta se štěstím také

Pohár ČMFS: Slavia jde dále, Sparta se štěstím také © -

0

25.09. - Dva vedoucí celky Gambrinus ligy dnes zasáhly do bojů v Poháru ČMFS. Slavia zavítala na půdu divizních Votic a Spartu vyzval účastník MSFL Frýdek - Místek.

Ve Voticích si přáli, aby se opakoval loňský příběh, když Slavia vypadla s také divizní Líšní. Jenomže letos berou Slávisté Pohár ČMFS vážně a nepřipustili žádné překvapení. Trenér Jarolím nechal pouze na lavičce Tavarese, Toleského, Jarolíma, Suchého, Šventa a Vaniaka. K zápasu vůbec nepřicestovali nejlepší ligoví střelci Necid s Belaidem či kapitán Brabec.

Na výkonu to ale nebylo znát, Sešívaní byli od začátku aktivnější. Po sérii šancí, kdy byl aktivní zejména veterán Šmicer, se ve 22. minutě trefil Ladislav Volešák, jenž mířil hlavou přesně k tyči po centru Černého, který dnes zaujmul pozici levého beka.

Za tři minuty mohl nejlepší slávistický střelec Slavie v Poháru ČMFS přidat svůj druhý gól, ale jeho střela skončila těsně vedle. Výbornou přihrávku vyslal Litteri, který byl dnes velmi aktivní. Ve 33. minutě se ukázal také Šmicer, jehož dělovku vyrazil domácí brankář Ducheček. Z protiútoku mohly Votice vyrovnat, Horváth však hlavičkoval mimo.

Druhý gól přidali červeno-bílí v 58. minutě. Volešák dostal výborně myšlenou přihrávku od dobře hrajícího Šmicera a zvýšil vedení hostů. Do další šance se dostal Martin Latka, ale jeho hlavičku vychytal brankář Ducheček. Martinu Latkovi bylo nevstřelení gólu asi líto, a tak si dal pro jistotu branku vlastní. V 75. minutě tak dal Latka domácím jiskřičku naděje.

Ale i když se Votice snažily a měly nějaké náznaky šancí, Slavia si již druhou branku vstřelit nenechala a postoupila do osmifinále Poháru ČMFS.

Karel Jarolím (Slavia): „S výkonem nejsem úplně spokojen, měli jsme zápas dříve rozhodnout, šance jsme na to měli. Připustili jsme zbytečně dramatický závěr. Z hráčů, kteří nedostávají pravidelně šanci, se mi líbil hlavně výkon Ládi Volešáka, který dal dvě branky.

Ladislav Volešák (Slavia): „Chtěli jsme hrát naplno, nechtěli jsme připustit druhou Líšeň. Škoda jen, že jsme nedali více branek, i já jsem měl další šance. Připustili jsme tak zbytečně dramatický závěr. Musím taky pochválit jejich gólmana, dneska zachytal opravdu dobře."

Marila Votice - Slavia Praha 1:2 (0:1)
Branky: 76. Latka vlastní - 21. a 58. Volešák.

Rozhodčí: Makovička - Pospíšil, Urban. ŽK: Jelen - Šmicer, Cisse.

Diváci: 3350

Sestava Slavie: Diviš - Kindel, Latka, Hubáček, Černý - Volešák, Cisse, Šmicer (67. M. Jarolím, Janda (60. Švento) - Ivana, Litteri (82. Toleski).

Sparta zavítala do kraje, kde se jí nedostává velké popularity. Ve Slezsku vládne Baník Ostrava a Letenští dnes hráli na půdě nedalekého Frýdku-Místku. Na zápas se přišlo podívat přes deset tisíc diváků, což je báječné číslo.

Kdo očekával nějaké útočné představení vedoucího celku Gambrinus ligy, musel být zklamán. Sparta si za první půli vypracovala jen dvě šance. Ve 21. minutě střílel mimo Kušnír a ve 39. minutě orazítkoval Pečnik břevno. Mezi tyto dva pokusy se vešla nebezpečná střela domácího Zmeškala, který mířil tesně nad Blažkovu bránu.

Ani druhý poločas nepřinesl od Sparty zlepšení. Naopak, domácí byli mnohem aktivnější. V 63. minutě volil Vodák místo přihrávky na zcela volného Zmeškala střelu, což nebylo správné řešení. Pokus skončil těsně vedle.

V 77. minutě běžel sám na brankáře Kušnír, ale domácí gólman Prepsl mu skočil pod nohy a parádně mu znemožnil skoróvat. 80. minuta a opět výborně hrající domácí. Cabák odcentroval, ale hlavičku Staňka skvěle zlikvidoval Blažek. Dvě minuty před koncem střílel nebezpečně, leč vedle, Kisel. No a v devadesáté minutě mohli rozhodnout svěřenci Radoslava Látala. Zmeškal se zbavil Kladrubského, nebezpečně odcentroval, ale k hlavičce se nikdo nedostal.

O vítězi tedy rozhodly penalty. Ty si Sparta zkušeně pohlídala a zvítězila 1:4, což jí přineslo postup do osmifinále Poháru ČMFS.

Frýdek-Místek - Sparta Praha 0:0, na penalty 1:4
Rozhodčí: Paták - Kordula, Chytil.

Diváci: 10.280.

Sestava Sparty: Blažek - Kúdela, Řepka, Kučera, Kladrubský - Hušek - Kušnír (81. Kisel), Vacek, Pečnik (65. Matušovič), Zeman (46. Slepička) - Wilfried.