Zpět na » Synot liga » Kladno - Brno 1:2 (0:1)

Synot liga - Kladno - Brno 1:2 (0:1)

0

30.09. - V nedělním utkání 8. kola se střetlo desáté Kladno a šesté Brno. Kladno nenavázalo na svou domácí výhru 5:1 proti Českým Budějovicím a prohrálo. Po podprůměrném fotbale z první půle si mohly dvě tisícovky diváků zvednout náladu půlí druhou a zakřičet si gól na obou stranách.

Hosté, kteří museli hrát bez svého mozku Polácha, nepřijeli jen bránit. O tom svědčí i nasazení tří útočníků do základní sestavy. Nicméně první poločas nepřinesl skoro žádné brankové příležitosti. Odnesl to i Pacanda, který byl o poločase střídána a trenér Uličný označil jeho výkon za nepříliš vydařený.

Přesto to ale byli hosté, kteří v 42. minutě šli do vedení. Standartku rozehrál Pacanda a trousil krásným volejem umístil míč k tyči. Byla to vlastně první šance Brna.

Do druhé půli vstoupili domácí aktivněji. V 62. minutě byl stažen Zoubele v pokutovém území a rozhodčí odpískal faul. K penaltě se postavil Szabo, míč otřel o tyč a vyrovnal na 1:1. Domácí se, povzbuzeni úspěchem, hnali za třemi body. Výborný byl Lejsal, kterého chválil i trenér Uličný: "Gólman nám chytil určitě dva góly, Kladno si dnes prohrát asi nezasloužilo.“

Platilo ale pravidlo nedáš-dostaneš. V 89. minutě oklamal Kalouda domácí beky, nacentroval na Wagnera a ten upravil na konečných 1:2 pro hosty.

Na pozápasové tiskové konferenci Označil trenér Uličný výkon Kladna za velmi dobrý: "I hráči o přestávce říkali, že proti takto dopředu hrajícímu soupeři ještě nehráli."

Trenér domácích Jaroslav Ĺ ilhavý byl s výkonem spokojený, ale s výsledkem nikoli. "Jsem nespokojený hlavně s tím, že v každém zápase inkasujeme."