Zpět na » Synot liga » Dukla poražena, příští stanice Hradec Králové

Synot liga - Dukla poražena, příští stanice Hradec Králové

0

30.09. - Tým Slovácka po dnešním zápase nadále drží nejen domácí neporazitelnost, ale také čistý štít v podobě nuly na kontě obdržených branek. V neděli večer si Slovácko poradilo bez větších problémů s Duklou Praha a posunulo se na druhou příčku. + statistiky nedělních zápasů

1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

Domácí hráču už téměř tradičně vstoupili do utkání aktivněji, ačkoli v úplném úvodu se na jejich kopačky vkrádala nepřesnost a zbrklost při zakládání útočných akcí. První desetiminutovka sice příliš vzruchu nepřinesla, vždyť se taky téměř polovinu času nehrálo kvůli ošetřování hostujícího golmana. Ta druhá už ale stála za to.

Nejprve ve dvanácté minutě Ĺ turma zachránil míč u autové čáry, prošel kolem svého strážce, prostrčil jej Slobodovi do pokutového území, Slobodovu nebezpečnou střelu ale zachránil Plánička. O minutu později se zastřeloval domácí Görner, jeho pokus se ale dostal jen k obrannému valu Dukly. O čtyři minuty později dostal od hostující obrany dostatek prostoru a času ke své střele z dálky a domácí středopolař svou ranou z pětadvaceti metrů poslal domácí do vedení.

Domácí se gólem jednoznačně zbavili lehké nervozity, uklidnili se a o minutu později mohl zvýšit znovu Sloboda, na nějž směřovala přihrávka na "malé vápno", Sloboda zamířil zblízka pouze do brankáře Pláničky. Hosté v první půli propadli hlavně v útoku a značně tak domácím zjednodušili situaci.

Po půlhodině hry se mohlo tři a půl tisíce diváků radovat znovu. Hezkou akci předvedl uniknuvší Chmelíček, který dostal míč do běhu za obranu na hranici ofsajdu, prošel až k brankové čáře a podél Pláničky poslal míč před branku. Míč mohl být lehkou kořiští hostující obrany, díky podklouznutí stopera Dukly se ale dostal až k volnému Eismannovi a ten, ač se k míči musel natahovat, dopravil jej do branky - 2:0.

V závěru poločasu domácí zvolnili tempo, ale poločasové vedení o dvě branky si už bezpečně pohlídali.

Druhý poločas vypadal podobně jako třeba domácí zápas s Třincem. Domácí, vědomi si svého vedení, polevili a přenechali iniciativu hostům. Ti nabízenou šancí nepohrdli a dokázali si vytvořit tlak i šance. Bohužel pro ně ale ani Kulvajt, který se dostal s míčem až do výhodné střelecké pozice, ani Svatonský, který nedosáhl na přihrávku Mikuly nedokázali snížit.

Po slabé pětadvacetiminutovce domácí znovu zapnuli, ale zraněného Slobodu střídající uzdravený Fischer nedokázal zkrotit míč po Ĺ turmově přihrávce a ani Görner, jemuž alespoň stačil přihrát, nedokázal nasměrovat svou střelu mezi tři tyče.

V závěrečné dvacetiminutovce už domácí hlavně kontrolovali vývoj zápasu a snažili se držet hosty z dostřelu a sami zkoušeli zakončovat. Sedm minut před koncem míč převzal Eismann, prošel po levé straně odcentroval a míč proplachtil před branku k nabíhajícímu Chmelíčkovi, který jej nádherně přímo z voleje poslal do šibenice Pláničkovy branky a uzavřel tak brankový účet dnešního utkání.

Domácí tedy znovu doma vyhráli a opět nedostali gól. Díky svému vítězství a remíze Příbrami s Hradcem Králové se díky lepšímu skóre vyhoupli na druhé místo. A právě Hradec bude soupeřem Slovácka v dalším kole druhé ligy. Ĺ lágr kola se odehraje v neděli 7.10. od 17. hodiny.

Branky: 17. Görner, 30. Eismann, 83. Chmelíček
Karty: 11. Ĺ turma, 53. Činčala, 54. Lysoněk, 77. Chmelíček, 80. Ineman - 22. Mikula, 25. Kopta, 75. Kuděla

Sestava Slovácko: Marek - Lysoněk, Ĺ imáček, Ineman, Němčický - Eismann, Görner, Ĺ turma, Chmelíček(88. Čtvrtníček) - Sloboda(46. FIscher), Činčala(76. Ĺ ultes)
Sestava Dukla: Plánička - Daněk, Kuděla, Palša, Kopta(46. Hendrych) - Michal(64. Kunc), Holub, Hubka(75. Pokorný), Mikula - Svatonský, Kulvajt

Rozhodčí: Drábek (od delegáta dostal známku 6) - Večeřa, Dobrovolný (oba pomezní dostali známku 4)