Zpět na » Synot liga » Teplice - Plzeň 1:0 (0:0)

Synot liga - Teplice - Plzeň 1:0 (0:0)

0

30.09. - V utkání 8.kola se Na Stínadlech střetli hráči domácích Teplic s viktoriány z Plzně. Hostujícímu trenéru chyběla stabilní stoperská dvojice Müller, Zakopal, dále nemohl ještě počítat s Jaromírem Ĺ imrem, který se vrátil z Nizozemska. Teplice se museli nadále obejít bez Jiřího Sabou, dále chyběl Zdeněk Koukal a ani na lavičce se neobjevila nová posila z Brazílie - Leandro Vieira, jenž v týdnu podepsal smlouvu do konce příští sezóny.

Hostující trenér Levý vyslal k utkání tuto sestavu: Daněk - Tomáš Rada, Trapp, Krbeček, Fillo, Halama, kapitán Marek Jarolím, Psohlavec, Ĺ íma, Smola, Ĺ mejkal. Petr Rada vybral pro dnešní zápas tuto základní jedenáctku: Slavík - Kaufman, Klein, Lukáš, Merzič - Verbíř, Ljevakovič, Doležal, Gašparík - Smíšek, Fenin.

Poslední ligové utkání těchto soupeřů, které se odehrálo na jaře zde v Teplicích, skončilo 1:2. Tepličtí tedy měli svému soupeři co vracet.

V první poločase byl k vidění velmi vyrovnaný fotbal s množstvím nepřesných přihrávek na obou stranách. Asi největší šanci prvního poločasu měli hráči Plzně, když jejich záložník vypálil z hranice vápna, musel Martin Slavík zareagovat výborným zákrokem a vyrazit míč na roh. Bylo také k vidění množství faulů, jedinou žlutou kartu první půle však viděl Zdeněk Ĺ mejkal za faul na Michala Gašparíka na polovině hřiště. Tepličtí ještě zahrozili v nastavení, Gašparík posílal přihrávku do vápna, ale Lukáš netrefil míč ideálně, poté už se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Petr Rada se pokusil oživit ofenzivu svého týmu v druhé půli nasazením Ĺ tohanzla za Gašparíka. Na začátku druhého poločasu bylo více žlutých karet než zajímavých momentů, postupně žlutý kartonek viděli Ljevakovič, Rada a Lukáš. Jinak hra dále probíhala ve stejném duchu jako v prvním poločase. Vyložená šance se naskytla až Smíškovi v 67.minutě, na zadní tyči si počkal na přihrávku Verbíře, jeho střelu však Daněk výteřně vyrazil, k dorážce se snažil prodrat Fenin, ale Obránce byl rychlejší.

Poté se hra vrátila do starých kolejí, hráči Plzně se navíc snažili kouskovat hru, což se nelíbilo publiku v hledišti, které znovu nebylo nikterak početné, pouhých 4600 diváků. V 82.minutě obdržel naprosto zbytečně druhou žlutou kartu Lukáš a musel opustit hřiště. Plzenští se v početní převaze drželi následujících pár minut u míče a měli obrovskou šanci, když po střele Trappa skončil míč na břevně branky Martina Slavíka. Znovu se potvrdilo staré pravidlo nedáš dostaneš. Hned při protiútoku byl faulován hráč Teplic a po centru z následného přímého kopu zamířil hlavou přesně Martin Klein.

Teplickým vlil gól novou krev dožil a hostující hráče již do ničeho nepustili. Udrželi si tak druhé místo v tabulce, na první místo už v pátek poskočila Slavia po její kanonádě do sítě Zlína.

Teplice - Plzeň 1:0 (0:0)