Zpět na » Synot liga » Slavia - Zlín 7:1 (5:0)

Synot liga - Slavia - Zlín 7:1 (5:0)

0

28.09. - Gólovou smrští během úvodních dvaceti minut, kdy vstřelil Belaid dvě branky a po jedném gólu přidali i Vlček s Ivanou, rozhodla Slavia o pohodlném vítězství nad aktuálně pátým celkem Gambrinus ligy Tescomou Zlín 7:1.

Atraktivní zápas druhého týmu s pátým přitom o státní svátek shlédlo na stadionu pouhých necelých čtyřitisíce diváků. Ti však nemuseli litovat toho, že se vydali na Větrnou hůrku.

Slavia již z prvního útoku vstřelila zásluhou Tijanyho Belaida ve třetí minutě úvodní gól zápasu. Belaid využil přihrávky Krajčíka z pravé strany a když se ocitl sám před brankářem Zlína Baránkem, křížnou střelou ke vzdálenější tyči jej prostřelil. O tři minuty později vstřelil svoji branku i tradiční spalovač šancí Vlček, pro kterého to byla pátá trefa v sedmém letošním ligovém zápase - přitom za celou loňskou sezonu vstřelil ve třiceti zápasech jedenáct branek. Vlček využil skvělého pasu za hostující obranu, které nevyšel ofsajd systém, a běžel sám na Baránka. Brankář Tescomy při výběhu podklouzl a kapitán Slavie jej ze dvaceti metrů v pohodě překonal - 2:0.

Slávistům dodaly obě branky sebedůvěru a zanedlouho skóre znovu narostlo, když nejprve po čtvrt hodině hry zahrávali rohový kop a Milan Ivana z dorážky prostřelil prudkou střelou vše před sebou tak, že míč skončil až v brance. O minutu později přidal svoji druhou branku v zápase Belaid, který po rychlém brejku a přesném Vlčkově centru využil míče, jenž se odrazil od dvojice Pudil-Baránek a hlavičkou skóroval - 4:0.

V pětatřicáté minutě zvýšil na 5:0 Pudil, který přeloboval z levé strany pokutového území Baránka.

Do druhého poločasu místo Ĺ vece vyběhl Volešák a již o pět minut později se radoval z druhé letošní ligové trefy poté, co Vlček zatáhl míč k zadní čáře, ovšem Zbožínek jej nezahrál na roh a Volešák z první napálil míč směřující před branku Baránka - 6:0.

Osm minut před koncem zápasu dosáhli čestného úspěchu hosté, když se Malár řítil sám na branku Martina Vaniaka, ovšem Ĺ ourek na poslední chvíli míč odkopl na rohový kop. Z něho po centru do vápna skóroval Ivo Zbožínek. Gólovou tečku za utkáním však udělal stoper Slavie Ondřej Ĺ ourek, který po druhém zahrávaném rohovém kopu Slavie v rychlém sledu za sebou přesnou hlavičkou zvýšil na 7:1.

Ohlasy trenérů
Karel Jarolím (Slavia): "Věděli jsme, že nás čeká nepříjemný soupeř, na hřištích soupeřů, kromě utkání na Spartě, vždy bodoval. O ofenzivní síle Zlína jsme měli tušení, věděli jsme i o slabinách v obraně. Po zápase s Bohemians jsme se připravili zodpovědně, podařil se nám vstup do zápasu. Brzy jsme dali dvě branky, poté už to byla otázka skóre. Mrzí mě inkasovaná branka, ale dali jsme sedm gólů, jsme spokojeni. Nechci to přeceňovat, jsou to pořád tři body, není důležité, jestli jsme vyhráli 1:0 nebo 7:1. Mám radost z předvedené hry."

Pavel Hoftych (Zlín): "Do utkání jsme vstoupili vlažně, už v šesté minutě jsme prohrávali o dvě branky. Nezachytili jsme brejkové příležitosti Slavie, přestože jsme věděli, že v nich je síla slávistů. Poté jsme dostali další dva góly a už bylo jen otázkou, o kolik se skóre zvýší. Do druhého poločasu jsme stáhli ofenzivní hráče, kteří nehráli dobře, a vystužili zálohu. Druhou půli jsme chtěli odehrát bez obdržené branky, ale rozjetou Slavii jsme nedokázali zastavit. Po dobrém vstupu do ligy jsme dostali facku."

Branky: 3. a 17. Belaid, 6. Vlček, 16. Ivana, 34. Pudil, 50. Volešák, 89. Ĺ ourek - 82. Zbožínek. Rozhodčí: Racek - Filípek, Ubias. ŽK: Ĺ ourek. Diváci: 3704.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Ĺ ourek, Hubáček - Kalivoda (68. Jablonský), Ĺ vec (46. Volešák), Belaid, Pudil - Vlček (59. Ĺ enkeřík), Ivana. Trenér: Jarolím.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner (70. Bača) - Ĺ mahaj, Zúbek, Opiela (26. Vyskočil), Zapletal - Malár, Žůrek (41. Vrtělka). Trenér: Hoftych.