Zpět na » Synot liga » Kladno - Plzeň 1:2 (0:2)

Synot liga - Kladno - Plzeň 1:2 (0:2)

Kladno - Plzeň 1:2 (0:2) © -

0

04.11. - V souboji dvou týmů, předvádějící atraktivní kombinační fotbal, byly k vidění 2 naprosto odlišné poločasy. V prvním dominovali hosté z Plzně, kteří svou převahu proměnili ve dvě branky. V druhém byli jasně lepší domácí, ale více než Dočkalovo snížení z toho nebylo.

Domácí začali aktivně. Už v 1.minutě postupoval Dočkal sám z pravé strany na hostujícího brankáře. Jeho střela ale Daňka vyděsit nemohla. Postupem času se začaly vkrádat na kopačky domácích chyby a nervozita a Plzeň díky tomu začala získávat převahu. V 11.minutě se dostal ke střele z pravé strany Martin Fillo, ta mu sice nesedla, ale trefila na penaltě stojícího Psohlavce. Ten ji usměrnil tak šikovně, že domácí brankář Pavlík nedokázal zareagovat a hosté vedli 1:0.

Domácí branka zaskočila, a začali stále více chybovat. Plzeň se začala dostávat do šancí. Obrovskou měl Fillo, ale místo střely volil přihrávku, kterou Pavlík chytil. Hosté byli aktivnější i nadále a zaslouženě přidali další branku. Bartoš fauloval na hranici šestnáctky Filla a po Jarolímově trestném kopu Šmejkal protlačil míč za Pavlíka podruhé.

Druhá půle už se nesla ve znamení stálého tlaku domácích. Kladno zpřesnilo kombinaci a začalo se dostávat do šancí. První vyloženou zahodil Šilhan a další za chvíli Jelínek. Paradoxně ve chvíli, kdy tlak domácích opadl, vstřelil Dočkal snižující branku. Domácí se snažili, ale další branku už nepřidali. Nejblíže byl v 90. minutě střídající Zachariáš, ale na centr Dočkala o centimetry nedosáhl.

Stanislav Levý (FC Viktoria Plzeň): „Chtěl bych se omluvit Jardovi (trenérovi SK Kladno – Šilhavému) za pokažené narozeniny, ale my ty body také potřebujeme. Vítězství bych celkově označil za šťastné, v 1.půli jsme dominovali a mohli jsme vést i víc než jen 2:0. Ve 2. poločase jsme už byli opravdu šťastnější, domácí nás zatlačili. Mohli jsme přidat další góly z několika brejkových situací, ale chyběl nám v nich důraz.“

Jaroslav Šilhavý (SK Kladno): „Bohužel oslavit 3 body nemůžu. Nechápu začátek utkání, byli jsme nervózní a nevěřili jsme si. Soupeř se dostal po zásluze do vedení, i když šťastným gólem, Nervozity jsme se nemohli zbavit. Postupně se to zlepšovalo, ale opět nás srazil gól na 2.0. O V kabině jsme si řekli co a jak a druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Bohužel jsme vstřelili pouze jednu branku.
Naše obranná fáze není v pořádku. Nemůžeme hrát tak, že přestřílíme každé mužstvo útočnou fází.Do budoucna se pokusíme o zlepšení obranné fáze. Pravděpodobně přijdou nějaké personální změny v obraně.“

SK Kladno - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)

Branky: 79. Dočkal - 12. Psohlavec, 39. Smejkal Diváci: 1940

ŽK: Batoš, Farbák - Daněk, Knakal, Psohlavec

Sestava:

Kladno: Pavlík - Bartoš (46. Zoubele), Killar, Farbák, Čáp - Kúdela, Szabo, Cigánek (83. Vršajevič), Dočkal - Šilhan (75. Zachariáš), Jeslínek

Plzeň: Daněk - Šmejkal (79. Psohlavec), Knakal, Halama, Smola - Trapp, Šíma (64. Malcharek), Rada, Jarolím, Fillo - Psohlavec