Zpět na » Synot liga » Žižkov - Ostrava 0:2 (0:0)

Synot liga - Žižkov - Ostrava 0:2 (0:0)

0

30.11. - Fotbalisté Baníku Ostrava potvrdili roli favorita a zvítězili na půdě Viktorie Žižkov 2:0. Ostravané tak na podzim odvezli z Prahy celkově sedm bodů, aniž by dostali gól. Žižkov dnes měl blízko k vítězství, ale štěstí bylo na straně soupeře.

Domácí Viktoria v letošní sezoně doma ještě nevyhrála a možná i proto udělal trenér Griga dvě změny v sestavě. Do základu nastoupili Ĺ ťastný a Kalod, od začátku nehráli Moughfire a Bukač. Hostující kouč Večeřa nemohl počítat se zraněným Zeherem. Na lavičce už byl však připravený Svěrkoš.

Na Žižkově byly od počátku problémy s elektrickým proudem. Česká televize utkání mohla začít vysílat až od 30. minuty a nebylo také jisté, zda se utkání kvůli tmě dohraje. Nakonec se vše zdárně podařilo alespoň částečně opravit a zápas se dohrál.

Ăšvodní minuty příliš vzruchu nepřinesly. Zápas byl z obou stran opatrný a ani jedno mužstvo se do vyložené šance nemohlo dostat. Hra byla plná nepřesností.

Až po půlhodině se týmy více osmělovaly a také kombinace už nebyly tak zbrklé. V první slibné příležitosti se ocitl Magera, když běžel sám na bránu, ovšem k míči měl daleko a těsně před ním zasáhl domácí brankář Bartalský. Za minutu pak domácí Ĺ vancara hlavou ohrozil hostujícího Vaška.

Největší šanci první půle měl aktivní Ĺ vancara, když se uvolnil přes Řezníka a střelou z pokutového území vystrašil Vaška, který perfektním zákrokem podržel Slezany.

Po změně stran se ihned do šance po vynikající přihrávce Magery probojoval Tchuř, ale jeho střela levou nohou postrádala razanci a Bartalský už měl snadnou práci.

V 53. minutě se domácí čertili na rozhodčího Jecha, když neodpískal penaltu. Ĺ vancaru v pokutovém území stáhl Bystroň, žižkovský útočník pádu trochu přidal, což neměl dělat. Hlavní sudí mu dal žlutou kartu za simulování.

Od šedesáté minuty byli nebezpečnější hosté. Rajtoralova střela a poté ještě Magerova hlavička v síti neskončila, ovšem střela Bystroně v pádu už ano. Běžela 69. minuta a Ostravané vedli.

Domácími to otřáslo a nemohli si vypracovat kloudnou akci. Hráči Baníku kontrolovali hru a drželi míč daleko od své brány, což jim maximálně vyhovovalo. V nastaveném času pak střídající Svěrkoš dal hostům pojistku. V pokutovém území si pohrál s domácím obráncem, vystřelil a míč se i díky drnu dostal za Bartalského záda podruhé v zápase.

Baník Ostrava si odváží z Prahy tři body a po osmi odehraných kolech je na třetím místě. Viktoria Žižkov je čtrnáctá.

Viktoria Žižkov - Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 69. Bystroň, 90. Svěrkoš

Rozhodčí: Jech - Kordula, Goňa. ŽK: Kušnír, Ĺ vancara - Rajtoral

Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík (73. Moughfire), Besta, Ĺ ťastný - Stracený (73. Bukač), Procházka, Novotný, Kušnír - Ĺ vancara (78. Da Silva), Kalod

Baník: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Marek, Otepka (90. Tesařík), Tchuř (84. Metelka) - Magera, Mičola (75. Svěrkoš)

Diváci: 3 848