Zpět na » Synot liga » Zápas Žižkov - Ostrava málem předčasně ukončen!

Synot liga - Zápas Žižkov - Ostrava málem předčasně ukončen!

0

01.10. - Další možná ostuda se málem dnes přihodila českému fotbalu. Nebylo totiž daleko k tomu, aby rozhodčí předčasně ukončil televizní zápas mezi Žižkovem a Ostravou.

Necelou hodinu před výkopem zápasu totiž zcela vyhořel primární okruh za připojením náhradního zdroje energie, a když se nad Prahou začalo pomalu stmívat, rozhodčí se chystal v případě nenahození osvětlení ukončit zápas. Alespoň diváci u televizních obrazovek mohli utkání sledovat zhruba od patnácté minuty, neboť se podařilo České televizi dopravit za doprovodu policie do Žižkova z Kavčích hor náhradní agregát a pravovníci zodpovědné firmy zdroj opravili.

V sedmdesáté minutě však byl rozhodčí Jech rozhodnut zápas přerušit, když v tu chvíli padla první branka a vzápětí se rozsvítila i světla.

Necelou hodinu před zápasem, který začínal v 17.15, vyhořel primární okruh za připojením náhradního zdroje energie, který je mimo stadion. "Už to bylo na hranici regulérnosti. Ještě dvě tři minuty a zápas by sudí přerušil," řekl technický delegát zápasu Karel Fischer, který dodal: ""Problém viditelnosti spadá pod hlavního rozhodčího. Ten mohl zápas přerušit, a to až na šedesát minut. Za závadu podle všeho nenese vinu pořadatel, žižkovská Viktorka. Klub se snažil po celou dobu závadu odstranit. Pokud by rozhodčí utkání přerušil, dohrávka 8. kola by zřejmě opakovala v náhradním termínu. To se ale nakonec nestalo a zápas se mohl dohrát."

Rozhodčí musí počkat šedesát minut, jestli se umělé osvětlení podaří zprovoznit, ovšem pokud za tu dobu nedojde k nápravě, utkání předčasně ukončí a o jeho osudu rozhoduje sportovně-tecjnická komise svazu. "Jelikož na tom klub vinu nenesl, zápas by se opakoval," upozornil Fischer.

Otázkou zůstává, co by se dělo, kdyby měl být výkop zápasu ne v 17:15 jako dneska, ale ve 20:15, kdy by nebylo na hřišti vůbec vidět.

Jak trefně během televizního přenosu zmínil komentátor Jaromír Bosák ve spolupráci s Jaroslavem Hřebíkem: "Už víme, proč se na Žižkově hrává od deseti patnácti..."