Zpět na » Synot liga » To nej z 8. kola Gambrinus ligy

Synot liga - To nej z 8. kola Gambrinus ligy

0

01.10. - FotbalPortal.cz se ohlédl za osmým kolem Gambrinus ligy. Tradičně nechybí sestava kola, tým a hráč. Dále jsme volili plus, minus a zajímavost kola.

Sestava kola: Vašek (Baník) - Bystroň (Baník), Homoláč (Č. Budějovice), Klein (Teplice), Ĺ ourek (Slavia) - Belaid (Slavia), Kisel (Sparta), Volešák (Slavia), Melinho (olomouc) - Táborský (Boleslav), Hartig (Olomouc)

Tým kola: Slavia Praha
Mužstvo pražské Slavie si pohrálo se Zlínem a vyhrálo vysoko 7:1. Slávisté od začátku působili svěžím dojmem a i díky povedeným akcím vedli v sedmnácté minutě iž 4:0. Pražané si tak před utkáním Ligy mistrů na hřišti Sevilly zvedli sebevědomí.

Hráč kola: Karol Kisel
Záložník Sparty Praha se včas střelecky probudil. Dal dva góly a zajistil tak Spartě cenné vítězství na jablonecké Střelnici. Kisel patřil k nejlepším hráčům zápasu, jeho přihrávky měly oči, ale až jeho střely byly přesné. První gól dal netradičně hlavou, druhou přidal z přímého kopu.

Plus kola: Drama na čele tabulky
Zatímco v minulém kole vedoucí čtveřice nezískala ani bod, teď posbírala všechny. Slavia rozdrtila Zlín 7:1, Teplice těsně vyhrály nad Plzní a Sparta s Baníkem shodně vyhráli venku 2:0. Tyto týmy však nesmí ztrácet body, protože se zvedla Mladá Boleslav, která byla před sezonou také považována za jednoho z favoritů.

Minus kola: Návštěva na Strahově
Je otázka, co by se muselo stát, aby slávističtí fanoušci došli na ligové utkání v hojném počtu. Tým hraje výborný fotbal, kromě jediného zaváhání na Bohemians se mu daří a je na čele tabulky. Proti Zlínu přišlo jen 3 704 nejvěrnějších! Výmluvy jako špatné počasí se v situaci, v jaké Slavia je, vůbec nehodí a nejsou na místě.

Zajímavost kola: Světla na Žižkově
Dlouho byli na Žižkově napjatí, zda se rozsvítí světla a mohlo se utkání mezi domácím Žižkovem a hostujícím Baníkem v klidu dohrát. Výpadek elektrického proudu způsobil i to, že ČT mohla ze stadionu vysílat až od 30. minuty. Když dal Baník gól, světla se postupně rozsvítila a utkání se dohrálo.