Zpět na » Synot liga » Teplice vyhrály 2:0, přesto nepostupují

Synot liga - Teplice vyhrály 2:0, přesto nepostupují

Teplice vyhrály 2:0, přesto nepostupují © Martin Kovařík - Tomáš Jun a Antonín Rosa hrají na honěnou během tréninku.

0

12.07. - Celkem kvartet fotbalistů vyměnil Petr Rada oproti domácímu zápasu. Na lavičce nachal brankáře Slavíka, záložníky Verbíře a Sabou a útočníka Vondráška, místo nich do hry vyslal Belice, Mareše, Ljevakoviče a Mahmutoviče. Změny v sestavě přinesly vítězství 2:0, které však bohužel po výsledku 1:3 z domácího zápasu na postup nestačilo.

Teplice se za výhrou hnaly hned od počátku, v první půli měl několik šancí Aidin Mahmutovič, avšak toho vychytal výtečný Rabóczki. Žlutomodří ale ve své snaze vytrvali i do druhé půle, a to jim přineslo branky.

Nejprve napřáhl za vápnem Tomáš Jun a poslel míč za záda domácího brankáře. O chvilku později utekl obraně Honvédu Mahmutovič, Benjamin ho zastavil pouze za cenu faulu a rozhodčí tak nařídil penaltu. Tu Tomáš Jun neproměnil, ale k míči se dostal Antonín Rosa a dorazil ho do sítě.

Teplice potřebovaly vstřelit ještě jednu branku, to se jim částečně i díky zdržovací taktice Honvédu nepodařilo, a tak do dalšího kola postupuje celek z maďarské metropole.

Honvéd Budapešť - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 67.Jun, 73.Rosa
ŽK: 72.Benjamin
Rozhodčí: Gardar Orn Hinriksson - Olafur Ingvar Gudfinnsson, Oddbergur Eiriksson (všichni Island)
Honvéd: Rabóczki - Takács Á., Smiljanic, Benjamin, Vincze Z. - Dobos (63.Abass), Maróti, Genito, Ivancsics (81.Filó) - Hercegfalvi, Abraham (86.Ndjodo).
Teplice: Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Mareš (80.Verbíř), Ljevakovič, Doležal (88.Smejkal), Vachoušek (64.Gašparík) - Jun, Mahmutovič.