Zpět na » Synot liga » Na zlínské fotbalisty čeká herní soustředění v Rakousku

Synot liga - Na zlínské fotbalisty čeká herní soustředění v Rakousku

Na zlínské fotbalisty čeká herní soustředění v Rakousku © -

0

Líbilo se

11.07. - Fotbalisté Tescomy Zlín se v těchto dnech pilně připravují na start nové sezóny. V příštím týdnu je čekají v rámci herního soustředění v Rakousku tři zápasy se zahraničními soupeři.

V letní přestávce se toho v městě obuvi moc nezměnilo. Nejzásadnější změna se tak udála na místě trenéra. Pavla Hoftycha, který zde jako hlavní trenér působil necelé dva roky, vystřídal Josef Mazura.


A hráčský kádr? Na přestup přišel jen Karel Kroupa z Teplic, z hostování se pak vrátili Jelínek, Bača a Konečník. Nový trenér naopak již nebude moci počítat s Milanem Pacandou, Tomášem Janíčkem a s Markem Zúbkem.


V dosavadním přípravném období trápí zlínské především koncovka. Tři zápasy a jedna vstřelená branka, to je velmi chabá bilance. O jediný dosavadní gól se postaral právě nově příchozí Karel Kroupa, který si svou střeleckou bilanci bude chtít rozšířit hlavně v lize. Zatím má na svém kontě jedenáct gólů.


Osmadvacetiletý útočník se prosadil proti polskému Chorzowu a jeho branka nakonec znamenala vítězství 1:0. V předešlých dvou zápasech Tescoma bezbrankově remizovala s Dubnicí a s Prešovem prohrála 0:1. "Že jsme dali jeden gól ve třech zápasech, tragicky neberu. Hlavně se musíme do šancí dostat, a pak góly určitě přijdou," řekl Mazura na zlínských stránkách.


Příští týden čeká na osmý tým minulého ročníku důležité herní soustředění v Rakousku. Na něm od 15. do 19. července postupně vyzve anglický Swindon, nováčka rumunské ligy FK Bukurešt a Motherwell ze Skotska. Generálka na ligu je pak naplánována na sobotu 26. 8. proti rezervě Slovácka, výkop byl stanoven na devatenáctou hodinu.


Do 1. Gambrinus ligy pak vstoupí Mazurův tým přesně o týden později. To na domácím stadionu přivítá severočeský Jablonec, který trénuje František Komňacký. A právě nynější jablonecký kouč dovedl Zlín v roce 2002 do ligy.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
PROKYN - 11.07. Odpovědět

jo jo už se nemužu dočkat až teskoma rozjede na plne obratky svuj ofenzivni kolotoč a nastřili zase za sezonu asi 5golu...možna 6 Smajlík 5 Smajlík 3

PROKYN

Běž dohajzlu: )..Zlíneček neber ani do huby..ŠEVCI MISTŘI Smajlík 17 Nejlepší druhý tým na světě, až po Arsenalku ( srdeční záležitost Smajlík 2 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 ) ZLÍNEČEK JE NÁŠ NEJLEPŠÍ, BUDEM ZA NĚJ BOJOVATI, NA LETNOU BUDEM CHODITI, ZLÍNEČKU BUDEM FANDITI, ZLÍNEČKU NÁŠ MILÝ TY JSI VÁŽNĚ MILÝ TY JSI NAŠE HVĚZDA JSME S TEBOU SPOJENI Smajlík 17

GajdaAFC
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články