Zpět na » Synot liga » Teplice - Honvéd 1:3 (0:1)

Synot liga - Teplice - Honvéd 1:3 (0:1)

Teplice - Honvéd 1:3 (0:1) © Martin Kovařík - Teplice - Honvéd

0

05.07. - Teplice dnes na svém stadionu přivítaly v druhém kole letního poháru Intertoto Honvéd Budapešť, který v prvním kole vyřadil Zhetysu Taldykorgan.

Petr Rada nemohl počítat se zraněmými Merzičem, Štohanzlem, Marešem a Jindráčkem. Překvapivě se však v sestavě ani na lavičce neobjevil Josef Kaufman, který měl v týdnu problémy se zády a navíc se u něj spekuluje o přestupu do zahraničí.

V útoku vsadil domácí lodivod na dva rychlé technické fotbalisty, vedle zkušeného Tomáše Juna se postavil rychlonohý mladík Tomáš Vondrášek. Na levém kraji zálohy nastoupila největší letní posila žlutomodrých Štěpán Vachoušek.

Gábor Pölöskei udělal oproti zápasu s Kazachy čtyři změny v sestavě, vyměnil jednoho obránce a téměř kompletní záložní řadu.

Oba týmy se do příležitostí dostávali v první čtvrthodině víceméně jen ze standartních situací, po jedné z nich neudržel hostující brankář míč, ale Martin Klein nedokázal skluzem balon usměrnit do sítě.

Ve 24.minutě poslal Vachoušek lehkou hlavičku na Raboczkiho, ten ji s potížemi vyrazil na roh, po něm hlavičkoval nad branku Rosa.

Z ojedinělé šance se o deset minut později prosadili hosté, přímý kop zahrával z dobrých pětatřiceti metrů českým fanouškům dobře známý Zoltán Hercegfalvi a míč se s pomocí tyče odrazil do branky - 0:1.

V nastaveném čase mohl vyrovnat po přímém kopu Doležala Lukáš, jeho střela však pouze orazítkovala břevno maďarské branky.

Deset minut po půli mohl vyrovnat Vondrášek, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Raboczki reflexivně chytil.)

A tak vyrovnání přišlo až o tři minuty později, z hranice vápna vypáli po rohovém kopu Rosa a po vyražení brankářem Petr Lukáš dorážel do prázdné branky.

Domácí se málem dostali do vedení po havičce Jiřího Sabou v 63.minutě, skvělý zákrok však vytáhl hostující brankář. O několik minut později hlavičkoval pro změnu Klein, ale skvělý zákrok vytáhl znovu Raboczki, který v těchto chvílích držel Honvéd nad vodou.

Honvéd spoléhal na brejky, nejprve skvěle vychyteal Vinczeho Slavík, ale deset minut před koncem zaúřadoval po brejku Abraham, který dostal hosty znovu do vedení.

Teplice poté i přes zoufalý nápor nedokázaly vyrovnat, naopak po brejku ještě zvýšil na konečných 1:3 Dieng, a tak půjdou tepličtí do odvety s velmi nevýhodným skóre.

Teplice - Honvéd 1:3 (0:1)

Branky: 58.Lukáš - 35.Hercegfalvi, 82.Abraham, 90.Dieng
ŽK: 90.Lukáš - 10.Vincze, 90.Hercegfalvi 90.Benjamin
Rozhodčí: Hannes Kaasik - Hannes Reinvald, Marko Leevand (všichni Est.)
Diváci: 3050

Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Sabou, Doležal, Vachoušek (56.Gašparík) - Jun (80.Hesek), Vondrášek (61.Mahmutovič)
Honvéd: Raboczki - Takács, Smiljanič, Benjamin, Vincze - Dobos (65.Dieng), Maroti, Bila, Bojtor (73.Filó) - Hercegfalvi, Abraham (82.Ndjodo)