Zpět na » Synot liga » Turnaj v Čelákovicích: Boleslav vítězem

Synot liga - Turnaj v Čelákovicích: Boleslav vítězem

Turnaj v Čelákovicích: Boleslav vítězem © -

0

05.07. - Turnaj "O pohár starosty města Čelákovic" vyhráli fotbalisté Boleslavi, kteří ve finále zdolali Slavii. Na třetím místě skončilo Brno, které v souboji o bronz porazilo Jablonec. Zápasy se hrály 2x35 minut.

Dopoledne se utkaly Slavia s Jabloncem a Brno s Mladou Boleslaví. V nich uspěly týmy Slavia a Boleslav, které si od 16:00 zahrály finále.

Slavia - Jablonec 2:0 (1:0)

Poslední ligový mistr si docela hladce poradil s Jabloncem. Slávisty koučoval asistent Pavel Řehák, který zastupoval Karla Jarolíma. Jeho absence nebyla důvěryhodně vysvětlena. Za slávisty skórovali útočníci, v 34. minutě Ivana a po přestávce střídající Adilovič. Pražané postoupili do finále.

Branky: 34. Ivana, 47. Adilovič.

Slavia: Vorel - Kindel (21. Krajčík), Latka, Suchý, Šiklič - Gebre Selassie, M. Jarolím, Belaid, Černý - Ivana (58. Necid), Hadzibulič (36. Adilovič).
Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Rathouz - Michálek, Loučka, Groh, Hloušek - Mešanovič, Klapka.

Mladá Boleslav - Brno 3:0 (1:0)

Herně vyrovnané utkání mělo jednoznačný výsledek. Fotbal se hraje na góly a těch dala Boleslav tři, zatímco hráči Brna nemířili přesně ani jednou. Úvodní branku zápasu dal Poláček. Po hodině hry se trefili Kysela a útočná posila Středočechů Papadopulos.

Branky: 18. Poláček, 61. Kysela, 66. Papadopulos.

Mladá Boleslav: Kubásek - Kalina, Rajnoch, Janíček, Mach - Kysela, Opiela, Sylvestre, Poláček - Papadopulos, Táborský.
Brno: Hrdlička - Švejnoha (36. Král), Trousil (36. Živný), Dvorník, Čoupek - Kalivoda (36. Baláž), Polách, Mareček, Střeštík - Šural (36. Borák), T. Došek (36. Vrána).

Zápas o 3. místo: Brno - Jablonec 3:1 (3:1)

V utkání o bronz padaly všechny góly v první půli. Po devatenácti minutách hry dal první gól zápasu Hanák, za sedm minut však bylo vyrovnáno zásluhou Peškara. Moravané však byli lepším týmem, což vyjádřili gólově Střeštík s Doškem. Brno na turnaji v Čelakovicích obsadilo třetí místo.

Branky: 19. Hanák, 32. Střeštík (pen.), 40. T. Došek - 26. Peškar.

Brno: Lejsal - Kalivoda (41. Baláž), Trousil, Dvorník (41. Mareček), Švejnoha - Hanák, Polách (41. Král), Živný, Střeštík (41. Čoupek) - T. Došek, Vrána (41. Šural).
Jablonec: Zich - Kuželka (41. Stožický), Krejčí, Pavlík, Hamouz - Peškar, Eliáš, Šísler, Haurdič - Vošahlík, Valenta.

Finále: Mladá Boleslav - Slavia 3:0 (3:0)

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili jasným výsledkem i Slavii a stali se vítězem čelákovického turnaje. Dvěma góly se blýskl útočník Pecka, který se do Boleslavi vrátil z německého angažmá. Slávistům nebyl gól přán, Volešák a Švento trefili břevno.

Branky: 11. Řezníček, 17. a 35. Pecka.

Mladá Boleslav: Šeda - Ševinský, Procházka, Rolko, Hrdlička - Nečas, Ganugrava, Cisse, Mendy, M. Sedláček - Pecka, Řezníček.
Slavia: Vaniak - Krajčík (41. Gebre Selassie), Hošek, Brabec, Hubáček - Volešák, Tavares, Cisse (54. Necid), Švento - Šenkeřík (74. Ivana), Toleski (41. Adilovič).