Zpět na » » Závody ve zbrojení mezi Slavií a Teplicemi

- Závody ve zbrojení mezi Slavií a Teplicemi

Závody ve zbrojení mezi Slavií a Teplicemi © Martin Kovařík - Michal Smejkal

0

Líbilo se

10.01. - Zatímco Sparta si stahuje pouze své hráče z hostovní a nově přivedla jen na hostování Sivoka a Hainaulta, tak Slavie a Teplice začali ve velkém nakupovat. Nyní můžeme říci, že největší přestupový humbuk již utichl a k přestupovým bombám se již neschyluje.

Slavia

Slavie v tomto přestupním termínu získala pět hráčů pojďme se na ně zevrubně podívat.

Goce Toleski by měl být jasnou náhradou za Stanislava Vlčka, je o rok mladší a za půl roku v ČR ukázal své střelecké umění, avšak nějaká velká perspektiva se od něho právě kvůli poměrně vysokému věku čekat nedá.

Na perspektivu naopak slávisté spoléhají u Jana Blažka, za nedlouho dvacetiletý střelec se ale musí dát zdravotně dohromady, poté jistě bude důležitou součástí útoku sešívaných.

Na post ofenzivního záložníka Karel Jarolím počítá se svým synovcem Markem, ten na podzim zářil v Plzni, a jelikož s koncem ligy oslaví teprve čtyřiadvacáté narozeniny může s ním počítat i do dalších sezón.

V polovině roku bude Jaroslavu Černému dvacetdevět, na levém kraji zálohy bude mít problém se prosadit přes mladíky Pudila, Jablonského a uzdravujícího se Šventa. Zde bychom mohli uvažovat, zda je tento přestup opravdu správný, když Slavii na tomto postu problém netíží.

Velkým příslibem do budoucna má být brankář Josef Kubásek, který přichází ze Sokolova. Můžeme očekávat, že mnoho příležitostí na jaře nedostane, ale počínaje novou sezónou by se měl začít prosazovat do sestavy.

Průměrný věk posil: 25let

V případě Slavie je nutné zmínit také odchody, již zmíněný Stanislav Vlček, nejlepší střelec mužstva, odešel do Anderlechtu. Do Liberce přestoupil Marcel Gecov, na hostování za ním poputovali Dočkal s Váchou. Stejně jako Černý na Kladno a Necid do Jablonce. Přestup Gecova je velkým překvapením, obdobně také opce na přestup u hostování Dočkala, jelikož se jedná o velké talenty českého fotbalu.

Teplice

Teplice posilovali především v útoku, kde potřebovali zacelit sedmibrankovou mezeru po odchodu Martina Fenina. Žlutomodří posílili útok, co to jen šlo, jelikož forvardi byli v kádru Petra Rady na podzim téměř ohroženým druhem.

První novicem se stal Michal Smejkal, reprezentant do 21let by se měl v Teplicích především rozkoukat a postupem času si vybudovat pevnou pozici v základní sestavě.

Naopak okamžitě by do ní mohl zapadnout obránce Vlastimil Vidlička ze Zlína, šestadvacetiletý pravý bek patří k tomu nejlepšímu, co může Gambrinus liga na tomto postu nabídnout.

Velkou neznámou je Tomáš Jun, jenž přichází na půlroční hostování s opcí z Trabzonsporu. Bývalý reprezentant se od odchodu do Turecka trápí a nyní má jednu z posledních šancí, jak se znovu dostat do velkého fotbalu. Pokud se mu to podaří, může být pro Teplice skvělou posilou, jelikož i přes to vše, co již absolvoval, je mu teprve 25let.

Dnes se uzavřel také přestup Andreje Heseka z Nitry, o šestadvacetiletého útočníka byl zájem taktéž ve Slavii, ale Teplice ji předběhli a získali tak třetího nového forvarda. Hesek má již zkušenosti i z reprezentace Slovenska, za kterou odehrál na podzim dvě utkání.

Průměrný věk posil: 25let


Seznam odchodů na straně severočechů je o poznání kratší, Fenin se přesunul do Frankfurtu a hostovat odešli Hašek (Bohemians 1905) a Pimpara (Ústí)

Z tohoto přehledu je patrné, že oba celky při obchodech sázely na perspektivní doplnění mužstva, taktéž celkově kádr rozšířily, což Slavie dělá s vidinou jarního pokračování poháru UEFA a Teplice doufají v poháry v příští sezoně. Nakolik budou tyto posily platné se ukáže již v následujících týdnech a měsících.

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kubiiiceek - 15.01. Odpovědět

Tepliceeeeeeee Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

maser dc - 11.01. Odpovědět

sparta mistr!!!!!!!!!!!! forever!!!!!!!!

:D - 15.01. Odpovědět

Jo Sparta mistr a rodina Červeňákových na hrad :D:D Smajlík 3

trepon - 10.01. Odpovědět

prej,že černoch bude mít problém se prosadit přes jablonskýho.....kde žiješ,autore?

trepon
pozi - 10.01. Odpovědět

Smajlík 17 slavie praha

mpik - 10.01. Odpovědět

Omyl, dnes do Slavie přišel další útočník - David Střihavka z Norwich City...

PiotrIV - 10.01. Odpovědět

buďte rádi, naše Brno kopí hovno Smajlík 2 , ale prodá všechny

PiotrIV
Johny9 - 11.01. Odpovědět

jn to uz je takova klasika... Smajlík 11 ..ale snad o holkovi jeste uslysime Smajlík 7

Johny9
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články