Zpět na » » Vágnerova premiéra v lize i jasný vzkaz Kuchty směrem k rozhodčím

- Vágnerova premiéra v lize i jasný vzkaz Kuchty směrem k rozhodčím

Vágnerova premiéra v lize i jasný vzkaz Kuchty směrem k rozhodčím © slavia.cz - Vágner udržel čisté konto

4

21.03. - VIDEO Kvůli zranění Ondřeje Koláře se Slavie musí obejít bez brankařské jedničky. Proto v zápase 24. kola FORTUNA: LIGY, ve kterém porazila Opavu 4:0, dostal v základní sestavě příležitost osmnáctiletý debutant Matyáš Vágner, který ve čtvrtek pomohl Slavii k postupu v Evropské lize nad Rangers. Jak se tento mladý brankář vedl dnes?

Během zápasu si žádný těžký zákrok nepřipsal, ale musíme vyzdvihnout jeho přesnou rozehrávku, kterou Slavii výrazně usnadnil rozehrávku. Dva stažené centry sice neudržel, ale obránci mu pomohli, takže ligovou premiéru lze považovat za úspěšnou. I když žlutou kartu z 59. minuty si za rámeček nedá. Je otázkou, zda dostane šanci v následujících zápasech?

Výraznou komplikací pro Sešívané byla červená karta, kterou obdržel ve 22. minutě Abdallah Sima a zápas proti Zbrojovce se ho týkat nebude. Původně od sudího Cieslara za zákrok na brankáře Opavy viděl kartu světlejší, ale po intervenci VARu, kdy si celou situaci rozhodčí prohlédl u videa, to byla karta červená.

Opravný verdikt způsobil u slavistických hráčů jasnou nespokojenost a v přímém přenose bylo zřetelně slyšet, jak Kuchta říká rozhodčím: Jste se zbláznili ty vole, jste normální ty vole“! Je s podivem, že za svůj slovní výjev neobdržel žlutou kartu.

Když se na celý incident zpětně podíváme, tak nelze jasně určit, jestli se jednalo o žlutou, či červenou kartu. Vzhledem k tomu, že v předchozích kolech, ale došlo k hodně nevybíravým zákrokům, které nebyly potrestány, tak červená karta je oprávněná. Sima byl u balónu pozdě a napnutou nohou nebezpečně zasáhl brankáře Digaňu.

Oslabení Slavie trvalo pouze do poločasu, protože v 53. minutě obdržel druhou žlutou kartu opavský Kulhánek a tím se počty na hřišti vyrovnaly a Slavie po zbytek utkání zcela dominovala, a i zásluhou proměněného pokutového kopu Nica Stanciua jasně vyhrála rozdílem čtyř branek.

V dalším kole Pražany čeká jeden z lehčích zápasů proti Zbrojovce a Opava zkusí urvat body doma v zápase proti Slovácku. My všichni se už ale těšíme na duben, kdy se Slavie utká v Evropské lize s anglickým Arsenalem.

Základní sestavy:

Domácí: Vágner - Masopust, Kúdela, Zima, Bořil - Holeš - van Burem, Stanciu, Provod, Sima - Kuchta

Hosté: Digaňa - Helešič, Žídek, Kulhánek, Didina, Hrabina - Tiehi, Nešický, Řezníček - Čvančara, Holík