Zpět na » » Olayinka netrefil prázdnou bránu, Sima pálil z offsidu a Kolář málem dostal další „vlastňák"

- Olayinka netrefil prázdnou bránu, Sima pálil z offsidu a Kolář málem dostal další „vlastňák"

Olayinka netrefil prázdnou bránu, Sima pálil z offsidu a Kolář málem dostal další „vlastňák © slavia.cz - Stanciu při souboji o získání míče

2

13.02. - VIDEO V utkání 19. kola FORTUNA: LIGY sestřelila na domácí půdě pražská Slavie hosty z Pardubic 3:0 a oplatila jim remízu 1:1 z podzimní části soutěže. Pro sešívané to byla částečně úspěšná generálka na čtvrteční zápas proti Leicesteru, který se odehraje v rámci play off Evropské ligy. Proč ale pouze částečně úspěšná?

Svěřenci Jindřicha Trpišovského hráli útočný fotbal, který obohatili třemi brankami a dalších několik mohli přidat, kdyby lépe zvládli finální část koncovky. A právě šancím, které nebyly proměněny, bych se chtěl věnovat, protože pokud nebudou proměněny v následujícím zápase, tak mohou mít fatální následky v podobě vyřazení z Evropské ligy.

Ve 38. minutě po špatném výběhu brankáře Pardubic se dostal Olayinka k samostatnému úniku na prázdnou bránu, jenomže místo toho, aby pokračoval co nejblíže k Boháčově svatyni, tak z oblasti před velkým vápnem vystřelil těsně mimo bránu. Dneska tato chyba zůstane zapomenuta, ale budou zápasy, kdy taková šance musí skončit vstřeleným gólem.

Ve 42. minutě se Sima po výborné nahrávce dostal do samostatného úniku na pardubickou bránu a vstřelil gól. Ten však dlouho neplatil, protože asistent rozhodčího signalizoval porušení pravidla o offsidu a nutno říct, že správně.

Další neúspěšný útok je ze 75. minuty, kdy Stanciu běžel sám na brankáře Boháče a místo střely hledal nahrávkou Olayinku, nicméně to už se obránci stihli vrátit a jasná gólovka zůstala neproměněna.

Abych nekritizoval jenom útočníky, tak jednu chvíli měl hodně na mále i golman Slavie Kolář, protože ve 36. minutě dostal nepřesnou malou domů a míč proletěl těsně kolem levé tyče na rohový kop. Nemůžu být, ale pouze kritický a zcela objektivně musím říct, že Kolář svými několika zákroky sešívané podržel, protože Pardubice se do akcí dostávali a potvrdili, že herně mají na nejvyšší soutěž a jejich ambicí bude v následujících letech, se porvat o umístění zajištující Evropskou ligu

V tomto článku není pointou kritizovat neproměněné šance Slavie, protože vím, že všechno nemůže skončit gólem. Přijde, ale zápas s Leicesterem a tam Slavia nejspíše tolik šancí mít nebude a tyto gólové příležitosti, pokud chce přemýšlet o senzaci, musí skončit v síti. Já pevně věřím, že Slavie, jak je zvykem Jindřicha Trpišovského, zápas rozebere u videa a ve čtvrtek budeme svědky senzace, kdy zamezí tomu, aby tým z anglické ligy odjížděl z Prahy s vítězstvím.

Základní sestavy:

Domácí: Kolář - Bah, Kúdela, Deli, Dorley - Holeš, Provod - Sima, Stanciu, Olayinka - Kuchta

Hosté: Boháč - Čelůstka, Toml, Sejvl, Surzym - Čihák - Cadu, Kostka, Hlavatý, Tischler - Černý