Zpět na » » Ondřej Kolář si zápas v Příbrami za rámeček nedá

- Ondřej Kolář si zápas v Příbrami za rámeček nedá

Ondřej Kolář si zápas v Příbrami za rámeček nedá © slavia.cz - Kolář v zápase s Příbramí podklouzl a zavinil branku

2

Líbilo se

07.02. - VIDEO Utkání 18. kola FORTUNA: LIGY mezi Příbramí a pražskou Slavií nabídlo na těžko hratelném terénu gólovou přestřelku. Slavie díky vlastním gólům dvakrát prohrávala, ale přesto se zásluhou podivuhodné penalty dostala do jednobrankového vedení, které se jí ovšem nepovedlo udržet a v posledních sekundách zápasu Příbram skórovala na finální výsledek 3:3.

To, že si nějaký tým vstřelí vlastní gól je normální a běžně se to děje. Dva vlastní góly už tak moc obvyklé nejsou, natož když se to stane nejlepšímu týmu v Česku, a to Slavii Praha. Ovšem ten druhý „vlastňák“ to bylo něco.

Běželo nastavení prvního poločasu a oba týmy byly smířeny s tím, že do kabin půjdou za nerozhodného výsledku 1:1. Jenomže v posledních sekundách nahrál slávistický Kúdela malou domů na brankáře Koláře, ale ten nešťastně podklouzl a míč se dokutálel až do brány.

Já osobně vidím jako příčinu takové branky v tom, že na takovém terénu jako byl v Příbrami, by měla nahrávka mířit mimo bránu, aby se minimalizovalo riziko takové minely. Brankáři Slavie nic nevyčítám, protože je spíše zázrak na takovém terénu neuklouznout, ale takové góly opravdu často nevidíme. Upřímně je mi brankáře Slavie líto, protože tento gól se bude ještě dlouho připomínat, jako jeden z těch úsměvných. Celkově bych to okomentoval takto: Mistr tesař i mistr Kolář se někdy utkne.

Další moment z 82. minuty byl spíše k breku. Slavie dostala příležitost pokutového kopu, který Kúdela proměnil. Když rozhodčí Karel Hrubeš penaltu nařídil, tak příbramští dávali zřetelně najevo směrem k rozhodčímu ať celou situaci přezkoumá u videa a následně opraví své původní rozhodnutí. V té první fázi jim sudí částečně vyhověl, protože situace se dlouho řešila, ale na opakovaný záběr se podívat nešel a penaltu neodvolal.

V tomto případě si myslím, že Hrubeš neměl vůbec penaltu nařizovat, obzvlášť v tak sledovaném zápase. Ovšem tuto chybu dokážu pochopit. Co ovšem nechápu je, proč mu video rozhodčí Jan Petřík neporadil ať celou situaci přezkoumá. Myslím si, že to bylo hrubé ovlivnění zápasu v neprospěch Příbrami a těším se na komuniké ze zasedání komise rozhodčích. Jsem toho názoru, že pokutový kop neměl být nařízen.

Výsledek zápasu si myslím, že je ke všem aktérům spravedlivý. Příbram odehrála výborné utkání a bod proti Slavii je pro ní znamením, že je v boji o záchranu na dobré cestě. Oproti tomu pro Slavii je to znamení, že pořád může být lepší a při velké dávce štěstí ji může konkurovat i papírově slabší soupeř.

Základní sestavy:

Domácí: Melichar - Kvída, Tregler, Vilotic - Laňka, Hájek, Lalkovič, Nový, Cmiljanovic - Voltr, Zorvan

Hosté: Kolář - Bořil, Zima, Kúdela, Bah - Provod, Holeš, Olayinka, Stanciu, Sima- Kuchta

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články
 • Tajná klauzule ve smlouvě Luise Suareze - 30. června může odejít zadarmo

  Tajná klauzule ve smlouvě Luise...

  Když Atletico Madrid loni v létě podepsalo Luise Suareze, vedení strávilo dost času nad všemi možnými detaily dvouleté...
 • UEFA bude vyšetřovat údajné rasistické popěvky vůči Ibrahimovičovi

  UEFA bude vyšetřovat údajné...

  Evropská fotbalová unie (UEFA) začala vyšetřovat rasistické útoky na švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče. Přišlo k...
 • Thomas Tuchel chválil Oliviera Girouda: Je jako dvacetiletý. Jsem z něj nadšený

  Thomas Tuchel chválil Oliviera...

  Už to několikrát vypadalo, že je v Chelsea odepsaný. Mluvilo se o jeho odchodu, protože nemá dostatečnou porci minut. Jenomže...
 • Parádní Giroudovy nůžky přiblížily Chelsea čtvrtfinále, v Římě dominoval Bayern

  Parádní Giroudovy nůžky...

  Atlético Madrid kvůli koronavirovým opatřením ve Španělsku muselo hrát domácí utkání proti Chelsea v Bukurešti. V...
 • Pavel Vrba o víkendu další vítězství nepřidá. Sparta míří do karantény

  Pavel Vrba o víkendu další...

  Pravidelné testování na covid- 19 přidělalo pražské Spartě na problém. Výsledky testů prokázali u velkého množství...
 • Překvapí Atalanta zraněními zdecimovaný Real Madrid? V Budapešti se představí Mönchengladbach a Citizens

  Překvapí Atalanta zraněními...

  Ve středu rozehrají vyřazovací fázi Ligy mistrů poslední čtyři týmy, které ještě na jaře do hry nezasáhly. Real Madrid...
 • Barcelona plánuje příchody superhvězd, prozradil prezidentský kandidát Freixa

  Barcelona plánuje příchody...

  Barcelona neprochází příliš úspěšným obdobím pod vedením trenéra Ronalda Koemana, který sám volá po kvalitních...