Zpět na » » Pavel Hoftych po vítězství v Plzni vyzval vládu, ať nechá děti sportovat

- Pavel Hoftych po vítězství v Plzni vyzval vládu, ať nechá děti sportovat

Pavel Hoftych po vítězství v Plzni vyzval vládu, ať nechá děti sportovat © fcsslovanliberec.cz - Závěr utkání Liberce v Plzni

3

Líbilo se

07.02. - VIDEO Jeden ze šlágrů 18. kola FORTUNA: LIGY se odehrál v plzeňských Štruncových sadech, kam dojel severočeský Liberec. Utkání skončilo nečekaně prohrou domácí Viktorie 0:2 a zápas nabídl hodně sporných momentů, o kterých se bude ještě dlouho mluvit. Nejedná se, ale jen a pouze o herní situace, ale došlo i na problém dnešní doby, a to, když se po utkání trenér Liberce v televizním rozhovoru rozhodl promluvit o následcích zákazu sportování u dětí.

Utkání začalo dle papírových předpokladů, a to tím stylem, že Plzeň si získala ohromnou převahu a Liberec nepustila pořádně ani na svoji polovinu hrací plochy. K její smůle, ale úvodní tlak nedokázala využít a po zákroku z 42. minuty, kdy Filip Kaša fauloval, šla do desíti. Rozhodčí Zelinka původně udělil žlutou kartu, ale po přezkoumání své rozhodnutí změnil a pro plzeňského hráče zápas předčasně skončil

Můj první dojem byl, že žlutá karta je naprosto přiměřený trest, ovšem po shlédnutí opakovaných záběrů se taky spíše přikláním ke kartě červené. Zákrok to byl dost neohrabaný a lze zcela pochopit finální rozhodnutí hlavního rozhodčího, kdy komise rozhodcích apeluje na své svěřence, aby nepřipouštěli tvrdou hru a více chránili zdraví hráčů, aby nebyly k vidění momenty z minulých kol, kde se surové zákroky obešly i bez jakéhokoliv trestu. Navíc Michal Sadílek musel na šití do nemocnice a na noze má tržnou ránu, která nevypadá vůbec hezky.

Zbytek zápasu byl v režii libereckých, kteří dokázali využít svou převahu a do vedení je v 52. minutě poslal Imad Rondič. Plzeň se sice všemožně snažila vývoj utkání otočit, ale definitivní vítezství hostů potvrdil v nastavené době Jakub Pešek, který se z vlastní poloviny trefil do prázdné branky domácích, protože golman Staněk se po snaze přispět ke gólu Viktorie z rohového kopu, nestihl vrátit do své svatyně.

Po utkání při pozápasových rozhovorech došlo na zajímavý moment, kdy si trenér Liberce Pavel Hoftych vzal přes svá ústa roušku s nápisem: NECHTE DĚTI TRÉNOVAT A SOUTĚŽIT. Důvod tohoto rozhodnutí taky okomentoval. Přesná jeho slova naleznete v následujícím videu.

Já osobně chápu jeho nespokojenost, že děti nemůžou organizovaně trénovat a hrávat utkaní, ale jediná cesta, která je schůdná pro všechny strany, je ta, že je nutné ještě nějakou chvíli vydržet a zabránit šíření viru a až poté bude možné vrátit děti k jejich volnočasovým aktivitám. Coronavirus často ani nezaznamenají, ale problém je v tom, že jsou dobrými přenašeči, a tím můžou virus přinést do rizikových skupin našeho obyvatelstva.

Základní sestavy:

Domácí: Staněk - Limberský, Kaša, Brabec, Falta - Bucha, Kalvach, Sulc - Kayamba, Ondrášek, Ba Loua

Hosté: Nguyen - Mikula, Chaluš, Jugas, Fukala - Karafiát, Sadílek, Pourzitidis - Pešek, Rondič, Koscelník

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Já se nějak nechci zastávat vlády, která sama opatření nedodržuje, dělá jednu chybu za druhou a za spousta věcí si může úplně sama, ale lidi musí pochopit, že to úplně rozvolnit to teď nemůžeme...pokud by byly určeny nějaké podmínky za kterých by mohli hrát děti fotbal tak sem s nimi a můžeme to zkusit, ale prostě spousta věcí teď ještě rozvolnit nejde

Tomguncz27
Reklama
Reklama
Nejnovější články