Zpět na » » Odnese další selhání Baníku hlavní trenér Luboš Kozel?

- Odnese další selhání Baníku hlavní trenér Luboš Kozel?

Odnese další selhání Baníku hlavní trenér Luboš Kozel? © fcb.cz - Zůstane Luboš Kozel hlavním trenérem Baníku?

2

Líbilo se

05.02. - BULVÁRNÍK Úvodní předehrávka 18. kola FORTUNA: LIGY nabídla zajímavý střet mezi Českými Budějovicemi a Baníkem Ostrava. Hosté jeli do Jižních Čech s jasným cílem, a to urvat tři body. Ovšem rozjeté Dynamo prodloužilo sérii bez porážky těsným vítězstvím 1:0 a pomalu se mezi baníkovskými fanoušky začíná spekulovat o možné změně hlavního kouče.

Baník se už delší dobu netají tím, že si chce v nejbližších letech zahrát Evropskou ligu. A co na to takový tým vůbec potřebuje? Základ je, aby klub měl silného majitele, stadion s dostačenou diváckou kapacitou a v neposlední řadě dobře hrající kádr.

Všechno, co jsem vypsal, Baník až na jednu věc splňuje, a tím problémem, který brání početné armádě příznivců slezského celku vidět své svěřence v Evropských pohárech, jsou právě hráči a jejich trenérské vedení, kterému vévodí Luboš Kozel. Pokud nebudou s přehledem porážet týmy, jako jsou České Budějovice, tak ve své kariéře vůni Evropských hřišť nikdy neokusí.

O konci trenéra Kozla se spekuluje již delší dobu. Původně bylo v médiích naznačováno, že se na jeho místo tlačí do té doby volný Pavel Vrba, ale ten dal přednost pražské Spartě. Já osobně bych viděl kandidáty tři. Prvním je čerstvě odvolaný Václav Kotal, druhým Michal Bílek a třetím Pavel Hapal.

Trenér Kotal je kvalitní trenér, ale myslím si, že by ho fanoušci Baníku nepřijali za svého a byla by to taková oboustranná válka mezi jeho osobou a Baníkovci. Zatímco takový Bílek nebo Hapal, by na škodu nebyli. Mají rozsáhlé zkušenosti z Česka, ale také vedli i zahraniční týmy, a dokonce i reprezentace.

Pavel Hapal vedl do loňského roku reprezentaci Slovenska a jeho oponent Michal Bílek působil v Kazachstánu jako trenér Astany a také i tamní reprezentace. Samozřejmě každý vedl nespočet týmů v české nejvyšší soutěži, takže jejich zkušenosti jsou nezanedbatelné. Jestli se ovšem majitel Baníku pan Brabec rozhodne některého z nich angažovat, uvidíme v následujících dnech, či týdnech. Samozřejmě Baník může zabrousit i úplně jiným směrem.

Já osobně si myslím, že hlavní trenér ostravského celku Luboš Kozel v tomto týdnu ještě výpověď neuvidí. Dostane šanci na předvedení lepších výsledků. Jedno je ovšem jisté, velký temný mrak nad jeho osobou se pomalu začíná zatahovat.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články
 • Tajná klauzule ve smlouvě Luise Suareze - 30. června může odejít zadarmo

  Tajná klauzule ve smlouvě Luise...

  Když Atletico Madrid loni v létě podepsalo Luise Suareze, vedení strávilo dost času nad všemi možnými detaily dvouleté...
 • UEFA bude vyšetřovat údajné rasistické popěvky vůči Ibrahimovičovi

  UEFA bude vyšetřovat údajné...

  Evropská fotbalová unie (UEFA) začala vyšetřovat rasistické útoky na švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče. Přišlo k...
 • Thomas Tuchel chválil Oliviera Girouda: Je jako dvacetiletý. Jsem z něj nadšený

  Thomas Tuchel chválil Oliviera...

  Už to několikrát vypadalo, že je v Chelsea odepsaný. Mluvilo se o jeho odchodu, protože nemá dostatečnou porci minut. Jenomže...
 • Parádní Giroudovy nůžky přiblížily Chelsea čtvrtfinále, v Římě dominoval Bayern

  Parádní Giroudovy nůžky...

  Atlético Madrid kvůli koronavirovým opatřením ve Španělsku muselo hrát domácí utkání proti Chelsea v Bukurešti. V...
 • Pavel Vrba o víkendu další vítězství nepřidá. Sparta míří do karantény

  Pavel Vrba o víkendu další...

  Pravidelné testování na covid- 19 přidělalo pražské Spartě na problém. Výsledky testů prokázali u velkého množství...
 • Překvapí Atalanta zraněními zdecimovaný Real Madrid? V Budapešti se představí Mönchengladbach a Citizens

  Překvapí Atalanta zraněními...

  Ve středu rozehrají vyřazovací fázi Ligy mistrů poslední čtyři týmy, které ještě na jaře do hry nezasáhly. Real Madrid...
 • Barcelona plánuje příchody superhvězd, prozradil prezidentský kandidát Freixa

  Barcelona plánuje příchody...

  Barcelona neprochází příliš úspěšným obdobím pod vedením trenéra Ronalda Koemana, který sám volá po kvalitních...