Zpět na » » Sparťané cítí křivdu. Sudí ovlivňují regulérnost soutěže, tvrdí v prohlášení představenstvo

- Sparťané cítí křivdu. Sudí ovlivňují regulérnost soutěže, tvrdí v prohlášení představenstvo

Sparťané cítí křivdu. Sudí ovlivňují regulérnost soutěže, tvrdí v prohlášení představenstvo © AC Sparta Praha - Václav Jílek

3

Líbilo se

30.08. - Velmi zajímavé vyjádření nejvyšších funkcionářů pražské Sparty vyšlo ve středu na klubovém webu. Vedení v něm vyjádřilo své pochybnosti o výkonech rozhodčích v dosavadním průběhu naší FORTUNA:LIGY. Zároveň však důrazně odmítlo, že by touto cestou chtělo omlouvat neuspokojivé výkony mužstva trenéra Jílka.

Sedmé místo po stejném počtu zápasů a jen deset nasbíraných bodů, to není pro dvanáctinásobného českého mistra zrovna lichotivá bilance. Naposledy Sparta prohrála 3:1 na hřišti Liberce, k výsledku ale výraznou měrou přišpěla také špatná rozhodnutí hlavního arbitra Pavla Julínka. Právě řízení zápasů bylo hlavním tématem stížnosti představenstva.

To na úvod přiznalo nedostatečnou sportovní výkonnost některých hráčů a potvrdilo snahu celého klubu o rychlou nápravu. Zároveň nemá v úmyslu skrze sudí ospravedlňovat nekonzistentní formu prvního týmu.

Způsob řízení utkání ze strany rozhodčích však představuje zásadní problém. V dosavadním průběhu ligové sezóny vytvářejí sudí vysoce nestandardní prostředí, ve kterém ovlivňují regulérnost průběhu celé nejvyšší soutěže a poškozují pověst fotbalu v očích veřejnosti,” prohlásili Letenští na adresu ligy.

Dávid Hancko a sudí Julínek v zápase s Libercem

Především pak tým z Generali Areny zaskočilo množství rozhodcovských hrubek v duelech, na které dohlížel systém VAR. Po zkušenostech z loňského testovacího ročníku by přitom mělo dojít ke zlepšení práce s četně diskutovaným videem. Příčinou je tedy podle pražského celku nekvalitní nebo tendenční přístup rozhodčích.

V článku jsou také vyjmenovány jednotlivé situace, kdy muži s píšťalkou pochybili. Stalo se tak v duelech s Českými Budějovicemi, Mladou Boleslaví, Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec. Konkrétních případů se pak na seznamu nakupilo celkem osm.

Na základě výše uvedeného ACS vyzývá Komisi rozhodčích FAČR, aby okamžitě zjednala nápravu a zajistila regulérnost stávajícího ročníku ligové soutěže. ACS současně vyzývá Fotbalovou asociaci ČR, která určuje členy komise rozhodčích a která za činnost KR nese finální odpovědnost, aby této otázce věnovala nejvyšší prioritu,” završilo představenstvo text výzvou k hlavám tamní kopané.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, sparta.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
orpasca - 04.09. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

orpasca
Eidur - 30.08. Odpovědět

Ačkoliv tam bylo několik sporných momentů, vyhrál dle mého lepší tým. A přestože se snažím být nestranný, ta pentle pro mě faul na Hanouska není, přestože jsem viděl již několik renomovaných lidí, co to tak posoudili.

Eidur

Spartani jsou trapní..kolik let jim bylo připískávano a v neděli jsem v LBC byl a nebylo to tak šílený, jak se prezentuje...Sparta hrála na piču a hotovo...

RoyKeane
Danza - 25.05. Odpovědět

sparta zase bulí

Danza
Reklama
Reklama
Nejnovější články