Zpět na » » Finále Fortuna:ligy - jak přesně vypadá nadstavba?

- Finále Fortuna:ligy - jak přesně vypadá nadstavba?

Finále Fortuna:ligy - jak přesně vypadá nadstavba? © slavia.cz - Derby pražských "S"

1

Líbilo se

23.04. - Česká nejvyšší soutěž letos neskončí po 30. kole, ale bude pokračovat do tzv. finále. Premiérová nadstavba určí českého mistra, týmy postupující do evropských pohárů i sestupující do druhé ligy. Jak nadstavba vypadá a co od ní lze čekat?

Skupina o titul

Nejvíce pozornosti bude bezpochyby poutat skupina o titul. Do ní postoupí nejlepších 6 týmů po základní části a všechny se spolu znovu utkají. Všem zůstane jejich bodový zisk ze základní části a každé dva kluby spolu odehrají jen jeden zápas. Týmy, které skončí na 1.-3. místě po základní části budou mít výhodu 3 utkání na domácím hřišti.

Po odehrání všech zápasů se udělá konečná tabulka, z níž vzejde mistr a postupující do evropských poháru. Při rovnosti bodů se zvýhodní lépe umístěný tým po základní části.

zdroj: fcviktoria.cz

Skupina o Evropu

V další skupině se střetnou týmy na 7.-10. místě a utkají se spolu systémem play-off. Nejprve v semifinále, kde proti sobě k dvojzápasu nastoupí sedmý s desátým a osmý s devátým. Vítězové těchto soubojů se spolu pak utkají ve finále skupiny o Evropu opět na dvě utkání. Výhodu odvety na domácím hřišti bude mít vždy lépe umístěný tým po základní části.

Vítěz skupiny o Evropu pak vyzve čtvrtý tým ze skupiny o titul. Bude se jednat o jediný zápas, který bude hostit tým ze skupiny o titul a jeho vítěz postoupí do předkola Evropské ligy. Pokud jeden z prvních čtyř týmů skupiny o titul zároveň vyhraje MOL Cup, utká se s vítězem této skupiny pátý celek skupiny o titul.

zdroj: twitter.com/fortunaliga.cz

Skupina o záchranu

Nejhůře umístěné týmy se spolu utkají ve skupině o záchranu, která funguje úplně stejně, jako skupina o titul. Kluby na 11.-13. místě tedy odehrají 3 zápasy doma a při rovnosti bodů rozhodne pozice po základní části.

Ten, kdo skončí poslední v této skupině přímo sestoupí a nahradí ho vítěz druhé ligy. Čtrnáctý a patnáctý se pak zúčastní baráže.

Baráž

V ní se střetnou se druhým, respektive třetím nejlepším týmem Fortuna národní ligy. Čtrnáctý tým první ligy nastoupí k dvojzápasu proti třetímu z druhé a stejným způsobem se utkají i druhý celek Fortuna národní ligy s patnáctým z Fortuna ligy. Vítězové těchto duelů si zajistí účast ve Fortuna lize na ročník 2019/20.

Vše podstatné o nadstavbě Fortuna ligy najdete také v následujícím videu:

Petr Fantyš / fotbalportal.cz, fortunaliga.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vetorug - 22.05. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vetorug

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

marsverin
Reklama
Reklama
Nejnovější články