Zpět na » » Celá česká fotbalová liga poběží od podzimu na O2 TV, která získala práva na všechny zápasy

- Celá česká fotbalová liga poběží od podzimu na O2 TV, která získala práva na všechny zápasy

Celá česká fotbalová liga poběží od podzimu na O2 TV, která získala práva na všechny zápasy © fortunaliga.cz - Fortuna: Liga

2

Líbilo se

26.07. - VIDEO Významné dohody o vysílacích právech na českou nejvyšší fotbalovou soutěž se podařilo dosáhnout digitální televizi O2 TV s vlastníkem práv, společností Pragosport. Vůbec poprvé v historii tak od nadcházející sezony najdou diváci všechny zápasy na digitální televizi O2 TV. Nová smlouva platí na sezony 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022.

"Z mnoha hledisek je uplynulý půlrok pro O2 TV zlomový. Podařilo se nám získat výhradní práva na Ligu mistrů, značný podíl budeme mít na vysílání hokejové extraligy a poslední třešničkou na dortu jsou kompletní práva na první českou fotbalovou ligu. Potvrzujeme tím náš záměr exkluzivně vysílat ten nejatraktivnější a nejsledovanější obsah. Navíc divákům dáváme jistotu, že o nejoblíbenější soutěže v O2 TV nepřijdou. Ligu mistrů máme do roku 2021, hokejovou extraligu do roku 2023, basketbalovou Euroligu do roku 2021 a nová smlouva na fotbalovou ligu je až do sezony 2021/2022," sdělila Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV.

Od nadcházející sezony nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal v každém kole Fortuna ligy ty nejatraktivnější zápasy. Celkem se jedná minimálně o 105 přímých přenosů za sezonu, chybět nebudou ani duely z nově hrané nadstavbové části. Oproti uplynulým třem sezonám, kdy O2 TV Sport vysílal první a čtvrtou volbu, se jedná o téměř dvojnásobný nárůst obsahu z českého fotbalu.Uzavření dlouho očekávaného kontraktu je významným krokem i pro Ligovou fotbalovou asociaci. "Jsme rádi, že nám O2 TV pomůže zvednout úroveň prezentace Fortuna ligy o další stupeň výš. Smlouva odpovídá parametrům, které jsme garantovali klubům, jako jsou jednotné TV sloty a významné navýšení příjmů," zhodnotil partnerství Dušan Svoboda, předseda LFA.

S multidimenzí fotbal na více zařízeních, různé kamery i více zápasů

Díky moderním technologiím bude O2 TV českým fanouškům i nadále přinášet výhody tzv. multidimenze, která umožňuje sledovat několik sportovních přenosů současně, přepínat mezi různými kamerami, cokoli si zastavit, přetočit nebo nahrát. To vše navíc na čtyřech různých zařízeních - tedy na počítači, v telefonu nebo tabletu. Samozřejmostí je i funkce zpětného zhlédnutí až 7 dní po odvysílání, kdy divákům neuteče žádná gólová šance, zajímavé střetnutí nebo sporný moment.

Jelikož společnost O2 zakoupila i online práva na nejvyšší domácí fotbalovou soutěž, tak se diváci v příštích letech dočkají jedné velké novinky. "Díky multidimenzi, která jim umožní sledování zápasů až na čtyřech zařízeních, nepřijdou nyní o žádný zápas, kteréhokoliv klubu. Z každého kola bude O2 TV vyrábět tři televizní utkání v nejlepší vysílací kvalitě. Další čtyři utkání, která rovněž odvysíláme v O2 TV v rámci multidimenze, přineseme v tzv. streaming kvalitě," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.Statistiky v reálném čase díky systému Tracab

Unikátní multidimenze se dočká ještě jednoho podstatného vylepšení. Od nové sezony Fortuna ligy bude při živém vysílání k dispozici systém Tracab, díky kterému je možné nabízet v reálném čase aktuální statistiky o týmech či hráčích. "V rámci jedné z obrazovek multidimenze umožníme během přenosů sledování jedinečných parametrů, jako například aktuální, průměrná či maximální rychlost hráčů nebo uběhnuté vzdálenosti. Technologie Tracab umí i 3D vizualizace herních momentů, a to vše aktuálně. Pro fanouška je to další funkcionalita, kterou nabízí pouze O2 TV Sport. V zahraničí se jedná o velmi úspěšný a populární prvek při přenosech," uvedl Marek Kindernay.

Videorozhodčí na stadionech i díky O2 TV

Stanice O2 TV Sport se i nadále plánuje výrazně podílet na projektu videorozhodčích, u kterého je od samého začátku. Nejprve to bylo při testovacím offline režimu, následně při jarním online režimu. I v nadcházejících ročnících poskytne společnost O2 Ligové fotbalové asociaci přenosový vůz, který splňuje všechny podmínky pro práci videorozhodčího.

Do nové sezony s posílenou redakcí

Větší počet přenosů si vyžádá i personální posílení fotbalové redakce. Po zdravotní dovolené se k české fotbalové lize vrací zkušený komentátor Tomáš Radotínský. Další posily na pozici reportéra a moderátora jsou v jednání.

Sportovní přenosy v O2 TV mohou sledovat všichni zákazníci nejen ve svých domácnostech, kde stačí mít internetové připojení od libovolného poskytovatele, ale také ve více než 1 200 restauracích po celé České republice. Další stále populárnější možností je O2 TV Sport s přístupem Na den, kde přenosy běží v prohlížeči nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu. Obsah O2 TV Sport Na den je nyní navíc dostupný i v HbbTV aplikaci TV Prima.

Shrnutí toho nejdůležitějšího:

  • Nejméně 105 přímých přenosů odvysílají za sezonu stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal
  • O2 TV nabídne unikátní funkce multidimenze - výběr z více zápasů, zpětné zhlédnutí až 7 dní, pauzu či přetáčení klíčových momentů i možnost sledování zápasů na televizi, počítači, mobilu nebo tabletu
  • V multidimenzi uvidí fanoušci díky online právům všechny zápasy a kluby
  • Novinkou bude jedinečný systém Tracab, který živě sleduje statistiky hráčů a týmů
  • Společnost O2 se plánuje dále intenzivně podílet na projektu videorozhodčích

Redakce / o2.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
AONN - 26.07. Odpovědět

ikdyby to hrali u me na zahrade ,tak koukat nebudu Smajlík 5

AONN
Cule6 - 26.07. Odpovědět

Aspon s tim nebudou otravovat v televizi, nevim kdo se na to diva, ale ja urcite ne. Od O2 radeji nic nebrat, arogantnejsi firmu aby clovek lupou hledal..

Cule6
Cornero - 26.07. Odpovědět

ac dost vyhraneney nazor tak vlastne musim souhlasit. Z ceske ligy boli oci a divat se na to se cloveku chce skocit z okna. No a ohledne O2 mam stejny nazor

Cornero
Eidur - 26.07. Odpovědět

No já zase tak vyhraněný proti České lize nejsem. Najde se spousta kvalitních zápasů, leč těch nekvalitních je samozřejmě více. Ale s názorem na O2 souhlasím. Bohužel, pokud člověk chce sledovat fotbal v normální kvalitě na TV, nevyhneme se jim, což mě štve ze všeho nejvíc.

Eidur
Cule6 - 26.07. Odpovědět

Mně právě O2 naučilo, jak si na internetu najít kvalitní nepadající stream. Jenom díky nim jsem se naučil koukat na takřka jakýkoliv zápas který mně zajímá. V HD kvalitě, přímo do velkoformátové TV. Jenom aroganci OV mohu poděkovat, že mně osvobodilo od frustrujících složenek za předraženou službu, kterou už teď nepotřebuji. Děkuji O2 za světlo na mé cestě za fotbalovými zážitky..

Cule6
pdreal - 26.07. Odpovědět

chlapci dam vam dobru radu, skuste sa rok pozerat na slovensku ligu, a od budúcej sezony budete kvalitou ceskej ligy uplne uneseny Smajlík 3

pdreal
Eidur - 26.07. Odpovědět

Cule6 vím, že jsi to tu už s kýmsi řešil, ale mohl by jsi mi dát tip na kvalitní streamy? Jinak mé zkušenosti jsou takové, že stream funguje jedině dobře, pokud funguje dobře net. A z vlastní zkušenosti, dřív jsem měl vysokorychlostní net přes optiku a stejně mi to moc dobře nešlo. Teď mám net pomalejší net vzduchem a je to samozřejmě ještě horší Smajlík 3

Eidur
Cule6 - 27.07. Odpovědět

pdreal: Zas takové množství masochizmu jsem v sobě zatím nenašel, takže vřelé díky Smajlík 2

Cule6
Cule6 - 27.07. Odpovědět

Eidur: ACEstream software a pak libovolný ACE stream (zdrojů je na netu hodně) anebo http://www.sport365.live/en/main, tam není potřeba nic, jenom vypnout Adblock. Obě varianty jedou i v mobilu. Já to pouštím skrze Android a HDMI i do televize a tam to vypadá na FullHD k nerozeznání od běžného TV přenosu.

Cule6
Eidur - 27.07. Odpovědět

No tak zrovna Ace stream je to, co jsem frčel na optice a přesto mi to nefungovalo dle představ, resp. minuta v pohodě, minuta trhaně a pořád dokola. A bojím se, že teď mi to nebude fakčit už vůbec. Nicméně vyzkouším znovu. Smajlík 7

Eidur
Cule6 - 27.07. Odpovědět

Jistě, občas ke škubání dochází, jak kdy, ale většinou je to ok. Někdy ten stream opravdu dobře nejede a raději hledám jiný a někdy bez zaškobrtnutí celý zápas. Na 365live to je většinou v pořádku a ještě si člověk může vybrat jazyk komentáře.

Cule6
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články