Zpět na » » Je hotovo, Plzeň má pátý titul, Slavii sestřelil Jablonec

- Je hotovo, Plzeň má pátý titul, Slavii sestřelil Jablonec

Je hotovo, Plzeň má pátý titul, Slavii sestřelil Jablonec © zimbio.com - Hráči plzeňské Viktorky.

1

19.05. - REVIEW 29. kolo rozluštilo několik hádanek. Mistrem je Viktoria Plzeň, která doma porazila Teplice 2:1 a slaví tak pátý triumf. Slavila by i přes porážku, neboť Slavia doma selhala s Jabloncem. Ve šlágru kola Sparta gólem Šurala porazila Olomouc a dostala se na čtvrtou pozici. Sestup si poté "zajistilo" Brno, k němu se přidá jeden z kvarteta Karviná, Baník Ostrava, Jihlava, Zlín.

Viktoria Plzeň slaví svůj pátý triumf v historii. Vzhledem k utkání mezi Slavií a Jabloncem mohla i prohrát, doma si ale titul vyhrála sama.

Do vedení se domácí dostali ve 24. minutě, kdy Chorý dostal míč na Krmenčíka a ten dokázal propálit gólmana Diviše. Druhou branku přidala Plzeň po hodině hry, míč si ideálně navedl Petržela a přesnou ranou zajistil Plzni titul. Teplice totiž v závěru dokázaly alespoň snížit, Trubač našel v pokutovém území volného Vaněčka a Kozáčik se čistého konta nedočkal.

Vadit mu to ale nemuselo, Plzeň zvítězila a i přes slabší jaro slaví titul a přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů. O ni zabojuje i Slavia, která by i přes jasnou prohru s Jabloncem o druhou pozici přijít neměla.

Slavia předvedla doma mizerný výkon a po půlhodině hry bylo rozhodnuto. Ve 13. minutě se trefil Považanec, o šest minut poté propálil Koláře Chramosta a ve 30. minutě se z přímého kopu trefil Trávník.

Domácí následně do hry poslali Milana Škodu a Slavia se snažila s duelem ještě něco udělat. Nejaktivnějším hráčem byl Sýkora, který se nakonec dočkal zasloužené branky. Víc už toho ale Slavia nestihla a doma tak nečekaně vysoko prohrála.

Šlágr kola se hrál na Letné, Sparta doma přivítala Olomouc a od prvních minut byla aktivnější. Největší šanci první půle měli ale hosté, Zahradníček ale ve stoprocentní tutovce nechal vyniknout Nitu.

Během osmi minut poté dvě žluté karty inkasoval kapitán Sigmy Vepřek a oslabil svůj tým. Od té doby hrála především Sparta, které se hned po přestávce dočkala branky. Ben Haim našel volného Šurala a ten rozhodl.

Následně se do hry dostal Lafata a legenda pražského klubu mohla několikrát zvýšit. Jeho hlavičku ale parádně vychytal Buchta, následnou dorážku po střele Kangy do tyče poslal Lafata vysoko nad. Sparta už si ale výhru pohlídala a míří na čtvrtou pozici.

Olomouc se ze třetího místa propadla na pátou a jistou základní skupinu Evropské ligy zřejmě mít nebude.

Ve dvou zápasech se nebojovalo o nic, pohledný fotbal to ale příliš nebyl. Liberec doma brankou Matěje Pulkraba zdolal Bohemians 1905, Mladá Boleslav poté porazila pražskou Duklu brankou Komličenka.

V dalších třech zápasech se hrálo o udržení, dohromady ale tyto zápasy nabídly jen dvě branky. Do černého se střílelo pouze na Slovácko, to sice neudrželo vedení nad Zlínem, zajistilo si ovšem na rozdil od Fastavu záchranu.

Po čtyřgólové kanonádě v Teplicích se očekávalo, že Brno zabere i doma. V nudném utkání proti Jihlavě ale neskórovalo a po bezbrankové remíze se s první ligou loučí. Jistotu záchrany nemá ani Jihlava, se třiceti body je ale poměrně blízko.

Gól nepadl ani v utkání mezi Karvinou a Baníkem Ostrava. Hosté se museli obejít bez zraněného Milana Baroše, přesto byli aktivnější. Nejaktivnějším hráčem byl náhradník za Baroše Diop, ten ale střelecky několikrát selhal a tak Baník stále jistotu záchrany nemá.

Pokud ale v posledním kole porazí doma Brno, jistotu mít bude. I Karviná má záchranu ve své moci, v posledním kole ale musí vyhrát na Vysočině.