Zpět na » » Slavia znovu dramatizuje boj o titul, pomohla k tomu i Plzeň. Rozhodnutý není ani boj o záchranu

- Slavia znovu dramatizuje boj o titul, pomohla k tomu i Plzeň. Rozhodnutý není ani boj o záchranu

Slavia znovu dramatizuje boj o titul, pomohla k tomu i Plzeň. Rozhodnutý není ani boj o záchranu © fcviktoria.cz - Tomáš Chorý po utkání se Slováckem.

1

14.05. - REVIEW 28. kolo HET ligy nepřineslo žádné definitivní rozřešení. Plzeň doma jen remizovala se Slováckem a tak Slavia po výhře proti Dukle znovu stáhla náskok na rozdíl čtyř bodů. Přímý postup do Evropské ligy nadále drží Olomouc, Jablonec a Sparta ale nadále bojují. A zamotal se i boj o záchranu, nic nevzdává ani brněnská Zbrojovka.

Už v pátek v předehrávce 28. kola uspěla Sparta, v Jihlavě se ale dlouho trápila. Nakonec rozhodl v 81. minutě Guelor Kanga, který z velké dálky překvapil chybujícího Rakovana. Srovnat mohl v samotném závěru střídající Keresteš, orazítkoval ale jen tyč.

Sparta se tak na chvíli posunula na třetí pozici. Jenže nyní je už znovu pátá. Olomouc i díky dvěma dalším gólům Jakuba Řezníčka pohodlně vyhrála ve Zlíně a Jablonec si po boji poradil s Karvinou. Utkání ve prospěch domácích rozhodl dvacet minut před koncem Martin Doležal, jenž hlavičkou zužitkoval skvělý centr Zeleného.

Karviná tak nadále zůstává v pásmu sestupu a začíná se obávat o svou ligovou příslušnost. Štěstí pro Karvinou je, že ztratily i ostatní celky namočené v sestupových vodách.

Tedy kromě Brna, Zbrojovka nečekaně uspěla v Teplicích a po zásluze zvítězila 1:4. Jen remízu si z Vítkovic odvezl domácí Baník, který musel dotahovat po nečekané brance ze závěru první půle.

Se štěstím se k míči dostal Coufal, ten našel Dorleyho a Liberec vedl. Baník ve druhé půli zabral a dočkal se zaslouženého vyrovnání, po skvělé práci Azeveda a centru Filla se trefil Tomáš Poznar.

Víc už ale domácí nestihli, i když šancí měli dost. Nepříjemností je také ztráta Milana Baroše, který kvůli zraněným tříslům opustil zápas už v první půli. Nyní trénuje pouze individuálně a jeho start v existenčním utkání proti Karviné není jistý.

Připomeňme, že dvě kola před koncem má Ostrava jen jednobodový náskok na patnáctou Karvinou. Nic jistého nemají ani Jihlava a Zlín, oba celky drží tříbodový náskok na Karvinou.

A nyní již na zápasy, ve kterých jde o titul. K němu se mohla výrazně přiblížit Viktoria Plzeň, která ale doma proti Slovácku tak tak zachraňovala bod. Vynikající zápas odchytal Heča a když už mu míč proklouzl za záda jako po ráně Hořavy, zachránila jej tyč.

Na druhé straně Kozáčik příliš práce neměl, dvacet minut před koncem ale hrubě chyboval a Kubala už měl jednoduchou práci. O osm minut později sice střídající Chorý dorazil ránu Zemana, více než bod ale Plzeň nezískala.

V závěru měla několik šancí, Heča ale vychytal Kopice i Chorého a Krmenčík si v posledních vteřinách se svou střelou ideálně neporadil.

Plzeň tak ztratila a Slavia dnes snížila náskok Viktorie znovu jen na čtyři body. Proti Dukle Praha šla do vedení už v 10. minutě, kdy se trefil Jan Sýkora. Slavia si poté svůj náskok hlídala a Duklu téměř k ničemu nepustila.

V poslední minutě nastavení poté práci Dannyho zužitkoval v branku Miroslav Stoch a o titulu tak stále rozhodnuto není. Plzni ale v příštím kole stačí porazit Teplice, poté už se nebude muset ohlížet na výsledek obhájců titulu.

Kompletní výsledky 28. kola HET ligy:

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 0:1 (81. Kanga)
Ostrava - Liberec 1:1 (52. Poznar - 45+2. Dorley)
Zlín - Olomouc 1:4 (53. Železník - 8. a 54. Řezníček, 42. vlastní Bačo, 89. Houska)
Plzeň - Slovácko 1:1 (78. Chorý - 70. Kubala)
Bohemians 1905 - Mladá Boleslav 1:3 (40. Vaníček - 27. Konaté, 85. Chaluš, 87. Magera)
Teplice - Brno 1:4 (86. Vaněček - 18. Růsek, 50. Acosta, 69. Bazeljuk, 84. Krejčí)
Jablonec - Karviná 2:1 (34. Chramosta, 71. Doležal - 63. Dreksa)
Dukla - Slavia 0:2 (10. Sýkora, 90+4. Stoch)