Zpět na » » Slavia byla ve šlágru hladovější a odložila tak plzeňské oslavy

- Slavia byla ve šlágru hladovější a odložila tak plzeňské oslavy

Slavia byla ve šlágru hladovější a odložila tak plzeňské oslavy © slavia.cz - Stanislav Tecl v dresu Slavie.

1

06.05. - REVIEW Slavia Praha předvedla v Edenu vynikající výkon a po zásluze porazila Viktorii Plzeň 2:0. Úřadující mistr tak stáhl náskok Viktorky na šest bodů a odložil možné plzeňské oslavy v Praze.

SK Slavia Praha 2:0 (1:0) FC Viktoria Plzeň

Branky: 16. Řezník vlastní, 58. Tecl (Zmrhal)

SK Slavia Praha: O. Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Hromada (8. Danny) - Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (C) (87. Kúdela) - Tecl (76. Milan Škoda).

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský (77. J. Kovařík) - Hořava, Hrošovský - Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic - Bakoš (46. Krmenčík).

Slavia do utkání vlétla jako uragán, už po patnácti vteřinách těsně nad zakončoval Stoch. Domácí od počátku převzali iniciativu a na hřišti vládli.

Další pokus vyprodukoval Zmrhal, znovu nad. V 16. minutě se po rohu míč otřel o Tecla a následně jej do brány poslal Řezník. Slavia se tak zaslouženě dostala do vedení, ve skvělém tempu ale pokračovala nadále.

Bořil v další šanci pálil nad, rychlý protiútok následně nezvládl Stoch a když v závěru půle těsně minul Tecl, skončil první poločas výsledkem 1:0.

Plzeň sice v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky zabrala, v 51. minutě ale Havel fauloval v pokutovém území Tecla a po poradě s videem z toho byla penalta. Miroslav Stoch ovšem nechal vyniknout Kozáčika a stav se tak nezměnil.

Stoch následně situaci chtěl napravit, parádním centrem našel Bořila, jeho pokus ale hostující gólman taktéž zastavil. O pět minut později už se ale domácí podruhé radovali. Po skvělém centru Zmrhala se k míči dostal Tecl, bez problémů obešel vyběhnuvšího Kozáčika a zasunul míč do prázdné brány.

Další dobrou příležitost měl Frydrych, jeho hlavičku Kozáčik lapil. Následně se k první větší šanci dostali hosté a hned z toho byla branka. Prosadit se dokázal Havel, nicméně po poradě s videem rozhodčí Franěk gól kvůli ofsajdu neuznal.

To hosty definitivně zlomilo. Následně ještě rozhodčí Franěk odpískal pokutový kop po zákroku Limberského proti Teclovi, následně jej ale správně odvolal. Limberský zasáhl míč a druhá penalta se tak nekonala.

Slavii to už ale vadit nemuselo. Závěr si úřadující mistr pohlídal a odložil tak mistrovské oslavy plzeňské Viktorky.