Zpět na » » Plzeň senzačně nestačila na Mladou Boleslav, Slavia ale snížit náskok nedokázala

- Plzeň senzačně nestačila na Mladou Boleslav, Slavia ale snížit náskok nedokázala

Plzeň senzačně nestačila na Mladou Boleslav, Slavia ale snížit náskok nedokázala © fcviktoria.cz - Hráči Plzně v utkání proti Mladé Boleslavi

0

01.04. - REVIEW Viktoria Plzeň senzačně nezvládla domácí střetnutí s Mladou Boleslaví a náskok na prvním místě se mohl smrsknout na šest bodů. To se ale nestalo, Slavia totiž absolutně nezvládla zápas se Zlínem. Ve stoprocentní jízdě naopak pokračuje Jablonec, vynikající formu potvrdil Matěj Pulkrab a Sparta znovu nezvládla druhou půli. Zabral ostravský Baník, přišel ale o Milana Baroše.

Řezníček vstřelil svůj první hattrick v lize

V Praze začali lépe domácí a ve 27. minutě se hlavou prosadil Schranz. Další minuty ale patřily Jakubu Řezníčkovi, který si připsal vůbec svůj první ligový hattrick. A šlo také o čistý hattrick, díky kterému Olomouc zápas v Praze zvládla. Kušnír sice dvacet minut před koncem z přímého kopu snížil, Olomouc už ale Duklu k vyrovnání nepustila.

Dukla Praha - Olomouc 2:3 (27. Schranz, 71. Kušnír - 31., 58. a 68. Řezníček)

Baník konečně zvítězil, přišel ale o Baroše

Baník konečně na jaře zvítězil, Jihlavu porazil 3:1. Po půlhodině se trefil Milan Baroš, na začátku druhé půle ale prožil Baník menší krizi a mohl být rád, že přišla jediná hostující branka. Hosty mohl poslat do vedení Klíma, ten ale v tutovce neuspěl. Na druhé straně naopak parádně vypálil Hrubý a zajistil Baníku nesmírně důležité tři body. Pojišťující branku přidal Procházka, mrzet tak domácí může jen zranění Baroše, kterému lýtko hrubým zákrokem přišlápl Buchta. Ten také po zásluze inkasoval červenou kartu.

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 3:1 (31. Baroš, 72. Hrubý, 80. Procházka - 50. Popovic)

Sparta má znovu pouze bod

Sparta popáté v řadě má jen bod, hned čtyřikrát navíc remizovala poměrem 1:1. Pražanům znovu nevyšla druhá půle. Hosty poslal do vedení pět minut před přestávkou Nicolae Stanciu, ve druhém poločasu ale vládli domácí. Červenka vyrovnal a poté měli domácí několik dalších šancí k obratu. Nita ale Spartu podržel a nakonec tak hosté mohou být rádi za bod.

Teplice - Sparta 1:1 (57. Červenka - 40. Stanciu)

Karviná v Brně získala bod za bezbrankovou remízu

Acosta, Zikl, Škoda - břevno, břevno, tyč. Domácí mohli několikrát zápas proti Karviné rozhodnout, ale přáno jim nebylo. Brno skórovat nedokázalo, alespoň vzadu ale udrželo taktéž čisté konto. Zatímco ale Karviná stále drží solidní devátou pozici, Brno zůstává na předposledním místě.

Brno - Karviná 0:0

Jablonec pokračuje ve stoprocentní jízdě

Jablonec doma znovu zvítězil a na jaře ještě neztratil ani bod. To Bohemka potvrdila, že doma je sice skvělá, ale z venkovního prostředí si body neodváží. Rozhodující moment přišel po hodině hry za nerozhodného stavu 1:1. Přímý kop si na starost vzal Vladimir Jovović a krásnou ranou rozhodl o tom, že Jablonec nadále bojuje o evropské poháry.

Jablonec - Bohemians 2:1 (26. Lischka, 63. Jovovič - 43. Hašek)

Ve formě hrající Pulkrab zajistil Slovanu další výhru

Liberec se po sobotní výhře na půdě Slovácka vrátil na třetí pozici. Už v 7. minutě vyslal Kerbr parádní centr na Pulkraba a ten potvrdil svou úžasnou formu. Liberec si poté nejtěsnější náskok hlídal a nakonec duel zvládl téměř bez problémů.

Slovácko - Liberec 0:1 (7. Pulkrab)

Plzeň senzačně nestačila na Mladou Boleslav

Viktoria Plzeň si začíná koledovat, v sobotním šlágru překvapivě nestačila na Mladou Boleslav, která tak pomalu začíná opouštět pásmo sestupu. Hosté se dostali do vedení krátce před přestávkou, Komličenko uvolnil Mareše a ten tváří v tvář Kozáčikovi zamířil přesně k levé tyči. V té chvíli už byli domácí bez kanonýra Krmenčíka, který kvůli zranění kotníku musel střídat. Místo něj nastoupil Bakoš a právě on byl ve druhé půli nejaktivnějším domácím hráčem. Komličenko navíc během šesti minut inkasoval dvě žluté karty a Plzeň měla k dispozici více než půlhodinovou přesilovou hru. Jenže místo toho podruhé inkasovala, Jánoš vysunul Hubínka a ten si ve své šanci poradil stejně jako Mareš. Domácí zásluhou Bakoše sice snížili, k vyrovnání už ale nedošlo. Nejblíže k němu měl znovu Bakoš, míč dokonce zřejmě přešel brankovou čáru, rozhodčí Zelinka ale tuto situaci neviděl a tak Mladá Boleslav urvala v Plzni důležité tři body.

Plzeň - Mladá Boleslav 1:2 (89. Bakoš - 40. Mareš, 79. Hubínek)

Škoda nedal penaltu a Slavia nemá ani bod

Slavia mohla snížit náskok Plzně na pouhých šest bodů, domácí zápas se Zlínem ale absolutně nezvládla. Už v 7. minutě se míč odrazil k Holzerovi a ten jej napálil nechytatelně za Koláře. Brzy poté mohl z pokutového kopu vyrovnat Škoda, Zlámal ale předvedl skvělý zákrok a Zlín tak nadále vedl. O pět minut později ale Souček našel Škodu a ten hlavou napravil své zaváhání. Jenže Slavia druhou branku nepřidala a v samotném závěru přišla i o bod, ve druhé minutě nastavení se do brejku dostal Vukadinovič, z úhlu našel Ekpaie a ten rozhodl o senzační výhře hostů.

Slavia - Zlín 1:2 (28. Škoda - 7. Holzer, 90.+2 Ekpai)