Zpět na » » Plzeň znovu vede o devět bodů, Pulkrab potvrdil svou formu a Jablonec v duelu neporažených smetl Jihlavu

- Plzeň znovu vede o devět bodů, Pulkrab potvrdil svou formu a Jablonec v duelu neporažených smetl Jihlavu

Plzeň znovu vede o devět bodů, Pulkrab potvrdil svou formu a Jablonec v duelu neporažených smetl Jihlavu © fcviktoria.cz - Fotbalisté Viktorie Plzeň

1

18.03. - REVIEW Matěj Pulkrab potvrdil svou fantastickou formu a Liberec díky jeho dvěma trefám porazil Brno. V souboji dvou na jaře neporažených týmů uspěl Jablonec, který poměrem 4:0 zničil Jihlavu. V souboji mezi Olomoucí a Karvinou se zrodila remíza, další porážku naopak má Baník Ostrava. Neděle nabídla další domácí výhru Bohemians 1905 a první plný bodový úspěch Plzně, která zvítězila na půdě Zlína.

Pulkrab potvrdil svou střeleckou fazónu

Matěj Pulkrab potvrdil svou střeleckou formu, ve čtyřech zápasech na jaře si připsal už šest branek a táhne Slovan k pohárovým příčkám. Útočník skóroval dvakrát už v první půli a Liberec si poté pohodlně náskok pohlídal. Do hry se tak na závěrečných patnáct minut mohl dostat i Václav Pilař, zimní posila z Plzně. Brnu zápas příliš nevyšel a Zbrojovka nadále zůstává na předposlední pozici.

Liberec - Brno 2:0 (26. a 42. Pulkrab)

Jablonec deklasoval Jihlavu a jde si pro poháry

Minimálně jeden celkem dnes musel přijít o svou stoprocentní bilanci. Na zasněženém terénu dominoval Jablonec a o body tak poprvé na jaře přišla Jihlava. Rozhodl už úvod první půle, po čtvrthodině vedli hosté 0:2. Ještě před přestávkou dopravil míč do sítě Holeš a když se po hodině hry podruhé v utkání trefil Masopust, měla Jihlava jasno. Na domácí půdě nakonec skórovat nedokázala a Jablonci tak podlehla vysoko 0:4.

Jihlava - Jablonec 0:4 (9. Doležal, 14. a 59. Masopust, 41. Holeš)

Mladá Boleslav přišla o dva důležité body

V Mladé Boleslavi začali lépe hosté, do vedení se ale dostala právě Mladá Boleslav. Ve 32. minutě Hubínek vysunul Komličenka a ten střelou mezi nohy propálil Heču. Na začátku druhé půle mohl rozhodnout Přikryl, úspěšný ale nebyl. Poté se do akce znovu dostali hosté a v 74. minutě zaslouženě vyrovnali. Navrátil našel v pokutovém území Zajíce a ten hlavou zařídil Slovácku velmi důležitý bod. Mohly být dokonce všechny tři, Rezek ale ve dvou svých šancích neuspěl a nechal tak domácím alespoň bodík. Ten ale nic neřeší, Mladá Boleslav stále řeší problémy spojené se sestupem.

Mladá Boleslav - Slovácko 1:1 (32. Komličenko - 74. Zajíc)

Krize Baníku pokračuje, domácím neuznali dvě branky

Baník Ostrava už zřejmě definitivně balí kufry. Doma podlehl i pražské Dukle a na nesestupové příčky ztrácí osm bodů. Dukla se dostala do vedení ve 39. minutě po ráně Brandnera, Baník kontroval ve druhé půli. Během tří minut dal dvě branky, nejprve skóroval Baroš a následně i Hlinka. Rozhodčí ale kvůli ofsajdům neuznal ani jednu trefu. Místo obratu tak Dukla přidala druhou branku, v 68. minutě překonal Laštůvku Kušnír. A domácím už tak nepomohla ani trefa Baroše ze samotného závěru. Mizérie Ostravy pokračuje a skončí nejspíše až po 30. kole.

Ostrava - Dukla 1:2 (90+2. Baroš - 39. Brandner, 68. Kušnír)

Karviná uhrála bod i v Olomouci

Sigma znovu nevyhrála a spadla na čtvrtou pozici. Naopak Karviná pokračuje v dobrých výkonec a po domácí remíze se Spartou získala bod i v Olomouci. Do vedení šla Sigma, v 67. minutě Zahradníčkův centr parádně uklidil do sítě střídající Plšek. Vedení domácích ovšem trvalo jen dvě minuty, poté dostal příliš mnoho prostoru Budínský a přesnou ranou k pravé tyči překonal Reichla. Další střely už v bráně neskončily a tak se oba celky rozešly smírem.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1 (67. Plšek - 69. Budínský)

Bohemians 1905 má další domácí výhru

Na jaře je to jako na houpačce. Venku bez bodu a bez vstřelené branky, doma s plným bodovým ziskem a bez inkasované branky. V Ďolíčku rozhodl ve 49. minutě David Bartek, který hlavou zužitkoval centr Reitera. Na 2:0 poté osm minut před koncem upravil obránce Lukáš Hůlka, od kterého se míč odrazil po zásahu do tyče.

Bohemians - Teplice 2:0 (49. Bartek, 82. Hůlka)

Zlín bojoval, první jarní výhru má ale Plzeň

Viktoria Plzeň slaví na jaře první ligovou výhru a v tabulce tak znovu má devítibodový náskok. Ve Zlíně už ve 12. minutě rozhodl hlavičkující Kolář, kterého po krásném uvolnění našel Kovařík. Zlín byl aktivní především ve druhé půli, dobrá obrana Viktorky ale žádnou větší šanci nepřipustila. Tu největší měl bývalý hráč Plzně Jiráček, jeho rána ale skončila těsně vedle hostující brány.

Zlín - Plzeň 0:1 (12. Kolář)