Zpět na » » Plzeň senzačně podlehla Jihlavě, Hušbauer zachránil Slavii a Sparta jen remizovala

- Plzeň senzačně podlehla Jihlavě, Hušbauer zachránil Slavii a Sparta jen remizovala

Plzeň senzačně podlehla Jihlavě, Hušbauer zachránil Slavii a Sparta jen remizovala © fcviktoria.cz - Viktoria Plzeň v utkání s Jihlavou

3

26.02. - REVIEW Ve skvělých výkonech pokračuje Karviná, která i díky dvěma gólům Tomáše Wágnera zničila Zlín poměrem 4:0. Naplno uspěla i Slavia, zásluhou Josefa Hušbauera porazila nejtěsnějším rozdílem Bohemians 1905. Překvapivě naopak ztratila Sparta, na Slovácku z toho byla remíza 1:1. A ještě překvapivější je porážka plzeňské Viktorky, která doma nezvládla zápas s Jihlavou a prohrála poprvé v seźoně.

Jablonec na jaře stále stoprocentní

Jablonec zůstává na jaře stoprocentní, to Dukla má ze dvou zápasů jediný bod a musí se začít obávat. V Praze o osudu utkání rozhodl v 74. minutě teprve dvacetiletý stoper David Lischka, který zužitkoval hlavou skvělý centr Trávníka a vstřelil svůj vůbec první ligový gól.

Dukla Praha - Jablonec 0:1 (74. Lischka)

Brno překvapilo druhou Olomouc a může být klidnější

Brno hostilo druhou Olomouc a překvapivě dokázalo zvítězit. Po půlhodině hry chyboval Vepřek a Acosta dokázal dopravit míč za záda gólmana Buchty. Olomouc se ve druhé půli tlačila za vyrovnáním, to ale nepřišlo a tak v moravském derby uspělo Brno. To nyní může být klidnější, dostalo se na dvanáctou pozici. A Olomouc přišla o druhou pozici, nyní je třetí.

Brno - Olomouc 1:0 (29. Acosta)

Liberec vyhodil Uhrina a vstoupil do boje o druhou pozici

Liberec doma porazil Mladou Boleslav a postaral se o to, že hostující klub vyhodil Dušana Uhrina mladšího z pozice hlavního kouče. A pro sebe zařídil, že se plnohodnotně dostal do boje o druhou pozici. Utkání rozhodl po hodině hry Matěj Pulkrab, který se nejlépe zorientoval po střele Oscara a dopravil míč do sítě. Mladá Boleslav si toho příliš nevytvořila a stále se tak musí bát o svou ligovou příslušnost.

Liberec - Mladá Boleslav 1:0 (60. Pulkrab)

Debutant Drchal gólem zařídil jen bod

Václav Drchal v osmnácti letech poprvé nastoupil v sestavě Sparty a hned se dokázal prosadit. Jeho branka ale na Slovácku stačila jen na bod. Dvacet minut před koncem Juroška nacentroval na Zajíce, ten obehrál dva hostující obránce a následně v poklidu překonal Nitu. Kulhánek mohl vrátit Spartě vedení, Heča ale dobře zasáhl. Poté už si Slovácko svůj bod pohlídalo a překvapilo tak jasného favorita.

Slovácko - Sparta Praha 1:1 (70. Zajíc - 53. Drchal)

Baník zůstává poslední, v Teplicích neudeřil

Martin Fillo se vrátil do Teplic, tentokrát jako soupeř. A Baník znovu nevyhrál, v Teplicích jen remizoval bez branek a i po 18. kole zůstane poslední. Největší šance měl domácí Vaněček, nejprve ho tváří v tvář vychytal Laštůvka, následně orazítkoval tyč a do třetice míč na brankové čáře odpálil Fleišman. Několik zakončení měl i Baník, chyběla tomu ovšem přesnost. Oba brankáři předvedli velmi dobrý výkon a remíza je nejspíše spravedlivá.

Teplice - Ostrava 0:0

Wágner potvrdil formu a Karviná stoupá

Karviná po výhře v Mladé Boleslavi uspěla i doma, Zlín zničila 4:0 a pomalu stoupá tabulkou české ligy. Hrdinou utkání se znovu stal útočník Tomáš Wágner, který po zásahu v minulém kole přidal v neděli hned dvě trefy. Penaltu proměnil Budínský a hned v úvodu druhé půle se trefil i Janečka. Nakonec tak Karviná svého rivala deklasovala a s úvodem jarní části může být více než spokojená.

Karviná - Zlín 4:0 (32. Budínský z penalty, 38. a 74. Wágner, 49. Janečka)

Video odvolalo gól Škody, Slavii tak zachránil Hušbauer

Slavia v pražském derby uspěla, i když jednoduché to neměla. Proti Bohemians skóroval úřadující mistr už v 9. minutě, po centru Hušbauera se trefil Škoda. Rozhodčí Proske si ale následně vše prohlédl ještě na videu a branku po ofsajdové situaci odvolal. Škoda měl následně další dvě dobré šance, na Fryštáka ale nevyzrál. Slavia se ale v první půli nakonec dočkala, parádní ránu vyslal Josef Hušbauer a zařidil favoritovi tři body. Bohemians 1905 nepředvedlo ve druhé půli vůbec špatný výkon a Bartek dokonce orazítkoval obě tyče. Další pokusy likvidoval Kolář a tak Jindřich Trpišovský může slavit svou první výhru na lavičce Slavie. Ta navíc znamená posun na druhou pozici.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (45. Hušbauer)

Jihlava po Slavii překvapila i Plzeň

Říkalo se, že o titulu je rozhodnuto už po podzimní části sezóny. A vše bylo jasnější poté, co Slavia senzačně nezvládla zápas v Jihlavě. Jenže ta nyní překvapivě vyhrála i v Plzni a znovu při tom neinkasovala.

Rozhodující okamžik přišel ve 22. minutě. Po rohovém kopu se míč po hlavičce Buchty odrazil od Zoubeleho přímo k Tlustému, který jej napálil přesně pod břevno. Plzeň sice v dalším průběhu tlačila, gól ale z tlaku vytěžit nedokázala.

Jihlava tak sice neopouští předposlední pozici, k záchraně je ale daleko blíž. A především poté, co Vysočina udolala další silný celek. Naopak velký problém má po tomto utkání Baník Ostrava, který na předposlední celek ztrácí už čtyři body.

Plzeň - Jihlava 0:1 (22. Tlustý)